Sortiment

ABENA Sortiment: Inkontinencia, Podložky, Detské plienky, Kozmetika, Umývanie bez vody, Rukavice

Dánska spoločnosť ABENA A/S (v minulosti BAMBO A/S) je špecializovaným výrobcom savých pomôcok. Pod obchodnou značkou ABRI Vám ponúka ucelený súbor savých pomôcok pre inkontinentných a tiež detské plienky značky Bambo.

ABENA ponúka najvyššiu kvalitu a široký výber druhov i veľkostí. Výrobky dánskej spoločnosti ABENA charakterizuje vynikajúci pomer ceny a kvality (úžitkových vlastností). Neponúkame „špeciálne“ plienky pre východnú Európu – ABENA dodáva rovnakú kvalitu do viac ako 80 krajín sveta.

Všetky plienky sú špeciálne navrhované s maximálnym zameraním na konečného používateľa a zároveň tak, aby zjednodušili prácu ošetrovateľskému personálu. Pri vývoji pomôcok sa kladie dôraz na komfort, diskrétnosť, bezpečnosť a mobilitu užívateľa, čo spoločne zlepšuje kvalitu jeho života.
Pomôcky sú univerzálne pre ženy i mužov. Pri správnom výbere dokážu ochrániť vo všetkých stupňoch i obdobiach inkontinencie čím zlepšia kvalitu ich života. Pri výbere vhodného typu a tvaru pomôcky je potrebné zohľadniť predovšetkým druh a stupeň inkontinencie (u plienkových nohavičiek naviac aj obvod bokov užívateľa) vo vzťahu k sacej schopnosti plienky. Doporučujeme vždy začať najmenšou možnou pomôckou (primerane k zdravotnému stavu).

Abena rozdiely sú v detailoch

Správne vybrané pomôcky zaručujú okrem celodennej istoty pre užívateľa aj ekonomickú efektívnosť vynaložených prostriedkov. Dôležité je pritom využívať úžitkové vlastnosti plienok. Z ekonomického pohľadu nie je možné brať do úvahy iba cenu plienky, ale treba ju porovnať s kvalitatívnymi a úžitkovými parametrami pomôcky (napr. sacia schopnosť).

FILOZOFIA VÝROBKOV ABRI:

 • kompletný sortiment výrobkov zameraných na zlepšenie kvality života
 • maximálna efektivita vďaka najmodernejším technológiám
 • rovnaký dôraz na bezpečnosť užívateľa a zároveň na jeho komfort a voľnosť pohybu
 • vysoká kvalita a veľmi konkurenčná cena = úspory pri používaní
 • výroba plne v súlade so životným prostredím
 • vývoj výrobkov zameraný na nižšiu produkciu odpadov
 • všetky výrobky sú vyvíjané v úzkej spolupráci s ošetrovateľským personálom i koncovými užívateľmi
Abena Incontinence innovation, Abena always high quality
ABENA Prémiová kvalita

ABENA Premium

 • inovácie
 • kvalita
 • bezpečnosť
 • životné prostredie

Prémiová kvalita, najlepšie pohodlie a maximálna ochrana užívateľa

Air Plus - plne priedušné plienky

Air Plus

Všetky plienky sú plne priedušné.

100% priedušnosť zabezpečuje ochranu pokožky na najvyššej možnej úrovni a zvyšuje komfort užívateľa. Vonkajšia „fólia“ plienky je biela, veľmi podobná textilu, absolútne našušťavá a maximálne diskrétna.

Nordic_SWAN_logo

Severská ekoznámka SWAN

 • plienky sú vyrábané s maximálnou ohľaduplnosťou k životnému prostrediu
 • ABENA je jediný výrobca na svete, ktorý vyrába inko-plienky s ekoznámkou
 • kvalita a funkčnosť plienok s ekoznámkou musí byť minimálne tak dobrá alebo lepšia ako pri štandardných plienkach bez ekoznámky
Dermatologicky testované

Dermatologicky testované

Pomôcky sú vhodné na použitie aj pri citlivej pokožke.

FSC certifikovaná buničina

Abena používa vo výrobe FSC® certifikované výrobky z papiera

FSC® (Forest Stewardship Council) je medzinárodná mimovládna organizácia zameraná na podporu zodpovedného lesného hospodárstva na celom svete. Výrobky certifikované podľa FSC® sú vyrobené zo surovín z dobre riadených lesov a zodpovedných zdrojov. Abena podporuje iniciatívu na vytvorenie udržateľných lesov, kde sú chránené rastliny aj život zvierat. To znamená, že buničina vo vlastnej výrobe plienok pochádza z lesov s FSC certifikátom, v ktorom je viac stromov zasadených ako vyrúbaných.

Ponuka produktov:

INKO-VÝROBKY

ABRI SAN,
ABENA LIGHT

ABENA LIGHT,
ABRI SAN

ABRI FIX,
Fixačné BODY

VÝROBKY PRE DETI

ĎALŠIE VÝROBKY

ABENA
SkinCare

Nitril, Latex, Antimikrobiálne

Návleky, vrecia, …

Ak používate pomôcky pre inkontinentných inej značky (od iného výrobcu) a potrebujete poradiť s výberom správnej pomôcky z nášho sortimentu, pomôže Vám náš

V prípade, že máte záujem vyskúšať naše výrobky pre inkontinentných, alebo detské plienky BAMBO, radi Vám zašleme vzorku zadarmo

Abena A/S je certifikovaná podľa FSC ® (Forest Stewardship Council) noriem.
Untraco SR je distribútorom produktov Abena, ktoré sú FSC ® certifikované. Viac informácií nájdete na www.abena.com