SkinCare

Ošetrovacie pomôcky • ABENA SkinCare • Body Wash

Doprajte pokožke, čo potrebuje. Nič viac, nič menej

Koža je najväčší orgán tela, ktorý chráni telo pred infekciami a je životne dôležitou súčasťou celkového zdravia. Každá pokožka potrebuje náležitú starostlivosť, pod ktorou rozumieme čistenie a ošetrovanie bežnými kozmetickými prípravkami. Špeciálnu starostlivosť si vyžaduje pokožka citlivá, suchá, zrelá alebo starnúca. Mimoriadne intenzívnu starostlivosť si vyžaduje pokožka extrémne namáhaná, napr. pri inkontinencii, kedy je viacnásobne namáhaná zvýšenou vlhkosťou, prítomnosťou toxických látok a pod. U ležiaceho pacienta je podráždenie pokožky ešte znásobené. Pre ľudí postihnutých inkontinenciou je preto nevyhnutná pravidelná odborná starostlivosť o pokožku s použitím špeciálnych prípravkov, ktoré svojím zložením pôsobia profylakticky a zabraňujú jej vážnemu poškodeniu. Šetrná starostlivosť, ktorá pomáha pokožke zotaviť sa a zostať zdravou, čím chráni to najcennejšie čo máme.

ABENA ponúka kompletnú radu vysoko kvalitných výrobkov ABENA SkinCare určených na starostlivosť o pokožku, ktorá pokrýva všetky požiadavky – od každodennej starostlivosti o pokožku až po profesionálnu starostlivosť o každú, nielen inkontinenciou namáhanú pokožku. Rad výrobkov ABENA SkinCare je neustále vyvíjaný v úzkej spolupráci s odborníkmi a konečnými užívateľmi aby pokryl všetky individuálne a špecifické požiadavky na starostlivosť o pokožku, vrátane starostlivosti o už poškodenú pokožku. Každý užívateľ si môže na základe svojich požiadaviek zvoliť optimálne hygienické riešenie, ktoré sa postará o čistenie, zvlhčovanie a regeneráciu pokožky tak, aby mohla pokožka plniť svoju prirodzenú ochrannú funkciu.

Všetky produkty sú vyrábané z najlepších ingrediencií a s čo najmenším počtom zložiek, aby sa minimalizovalo riziko prípadnej alergickej reakcie. Všetky výrobky prechádzajú dôkladným testovaním a prísnou kontrolou kvality vrátane dermatologického testovania, čo je Vašou zárukou že výrobky sú úplne bezpečné (výrobky nemajú nepriaznivý vplyv na pokožku). Logo Asthma Allergy Nordic na výrobkoch potvrdzuje, že výrobky neobsahujú žiadne škodlivé látky, parfumy, farbivá, optické zjasňovadlá či parabény. Mnoho výrobkov ABENA SkinCare a BodyWash je ocenených Severskou ekoznámkou SWAN.Abena SkinCare features Hodnota pH výrobkov SkinCare je prispôsobená ich určeniu. Normálna pokožka má hodnotu pH medzi 4,5 a 6,0, pre intímne oblasti je typicky neutrálne pH medzi 3,0 a 4,0. Zdravá pokožka zvyčajne odoláva nižším aj vyšším hodnotám pH. Ak je však pokožka opakovane alebo trvalo namáhaná, môže to spôsobiť poškodenie. Negatívne dôsledky sa oveľa rýchlejšie prejavia pri citlivej alebo problematickej pokožke. Preto je dôležité zabezpečiť aby hodnota pH výrobkov starostlivosti o pokožku bola prispôsobená prirodzeným podmienkam pokožky.

Videoprezentácia kozmetiky Abena Skincare v češtine na Abena Skincare – TVmedicina  (cca 14min).

Základné výrobky sú dodávané v praktických hygienických 500 ml dávkovačoch s pumpičkou, ktorá zabezpečuje hygienické dávkovanie prípravkov v presne odmeraných množstvách. Výrobky Abena Skincare sú farebne rozlíšené pre lepšiu orientáciu pri použití a to nasledovne:

Umývanie bez vody  •  Dezinfekcia rúk  •  Masti (biela)  •  Krémy a telové mlieka  •  Umývanie vodou

UMÝVANIE BEZ VODY

Naša rada je založená na holistickom prístupe k hygiene.
Poskytnutím jednoduchých a bezpečných riešení na umývanie tela je možné minimalizovať stres aj fyzickú námahu opatrovateľov i klientov.
Hygienické, časovo úsporné a komfortné riešenie najmä pre imobilných a osoby pripútané na lôžko.

Pena na umývanie – Cleansing Foam

6658

Jemná a účinná pena na umývanie pre osobnú hygienu. Je náhradou vody a mydla, odstraňuje pot aj telesný pach, pôsobí dezodoračne. K pokožke je šetrná, ošetruje a zvlhčuje ju. Vytvára na pokožke jemný ochranný film. Obsahuje zjemňujúce Aloe Vera a pomáha zmierniť zápal. Je vhodná na ošetrovanie pokožky detí, dospelých, inkontinentných aj imobilných. pH-neutrálne voči pokožke

Vlhčené čistiace obrúsky – Wet wipes

sc_6595-6598

Vlhčené utierky zo zmesi polyestru a viskózy, sú alternatívou k vode a mydlu. Efektívne odstraňujú pot aj telesný pach, sú hygienické pri používaní. Čistia a súčasne ošetrujú znečistenú pokožku, obsahujú zjemňujúce Aloe Vera. Sú výborné pre inkontinentných i ležiacich pacientov. K dispozícii v 2 veľkostiach: 18×20 cm alebo 20×27 cm. Veľkosť 20×27 cm s praktickým uzáverom na balení.

Tekuté mydlo (umývací krém) – Washing Lotion

sc6657-24

Aplikuje sa bez použitia vody, priamo z pumpičky napr. na umývaciu žinku a nanesie sa na pokožku. Účinne odstraňuje pot aj telesný, má dezodoračný účinok. K pokožke je šetrné, nevysúša ju, ale ošetruje, zvlhčuje a vytvára na nej jemný ochranný film. Obsahuje alantoín, ktorý pomáha zmierniť zápal. Je vhodné pre deti, dospelých, inkontinentných, imobilných ako aj pre pacientov s alergiou na bežné mydlo. pH-neutrálne

Čiapka so šampónom – Shampoo cap (na umývanie vlasov bez vody)

Čiapka so šampónom predstavuje jednoduché, efektívne a rýchle riešenie potreby umytia vlasov bez použitia vody a šampónu, napr. tam kde si klienti nevedia umyť hlavu samostatne alebo v situáciách kde je obmedzený prístup k vode.
Veľmi jednoducho sa používa – buď pri bežnej izbovej teplote, alebo sa môže jemne ohriať v mikrovlnnej rúre. Čiapka obsahuje šampón a kondicionér – vlasy čistí a zjemňuje. Vlasy stačí jednoducho masírovať cez čiapku 2-3 minúty a následne nechať normálne vyschnúť. Bez oplachovania. Čiapka je vyrobená zo 70% PET a 30% viskózy; univerzálna veľkosť (priemer 32 cm, elastická); bez parfumov.

Set vlhčených utierok na umytie tela na lôžku – Bed Bath Wipes

Set vlhčených utierok pre osobnú hygienu, ideálne na starostlivosť o pacientov pripútaných na lôžko – bez použitia vody a mydla. Set 8 kusov utierok pre kompletné umytie tela na lôžku – vždy 1 utierka na každú časť tela. Komfortné, hygienické a časovo úsporné riešenie na umytie celého tela na lôžku. Vyrobené zo 100% viskózy – sú veľmi mäkké, príjemné na použitie, ohľaduplné k pokožke a oveľa pevnejšie ako bežné vlhčené utierky. Môžu sa mierne ohriať v mikrovlnnej rúre, majú nízku hodnotu pH (cca 4,0-4,5) na ochranu kyslého povlaku pokožky. Rozmer 20×22 cm.

Vlhčené žinky na umývanie – Wet Wash Gloves

Jednorazové vlhčené žinky na umývanie majú príjemný čistiaci a zvlhčujúci účinok, sú dobrou alternatívou vody a mydla. Účinne odstraňujú pot aj telesný pach a sú veľmi hygienické pri používaní. Predstavujú jednoduché, komfortné, účinné a časovo úsporné riešenie umývania klientov na lôžku. Sú príjemne mäkké, šetrné k pokožke a oveľa pevnejšie ako bežné vlhčené utierky. Pre príjemnejší pocit pri používaní ich možno pred použitím ohriať v mikrovlnnej rúre (max 30 sek / 800W).

Umývacie utierky ABENA, Airlaid

sc492426

Jemné papierové utierky určené na osobnú hygienu. Airlaid – vyrobené zo špeciálne upraveného jemného a extra savého papiera. Sú jemné k pokožke a súčasne veľmi pevné v suchom i mokrom stave. Môžu absorbovať až 6-násobok svojej váhy. Airlaid utierky sú obzvlášť vhodné na umývanie tela. V ponuke 2 veľkosti.

Žinky na umývanie tela – Wash Gloves

zinky na umyvanie 491914

Jemné jednorazové žinky určené na osobnú hygienu. Pozostávajú zo špeciálneho savého papiera (Airlaid) a plastovej fólie vo vnútri, na vonok pôsobia ako neforemná rukavica. Sú jemné k pokožke a súčasne je veľmi pevné v suchom i mokrom stave (niekoľkokrát pevnejšie ako klasické papierové utierky), môžu absorbovať až 6-násobok svojej váhy. Žinky sú ideálne na umývanie tela prostredníctvom peny na umývanie alebo tekutého mydla. Rozmer je 16 x 23 cm.

názov výrobku balenie pH ks/ krt obj. číslo doporuč. ená cena
Pena na umývanie – Cleansing Foam 400 ml 5-6 6 6658 4,56€
Vlhčené obrúsky – Wet Wipes 20×27 cm 80 ks 4-5 12 6595 3,50€
Vlhčené obrúsky – Wet Wipes 18×20 cm 80 ks 4-5 16 6598 2,27€
Vlhčené žinky na umývanie – Wet Wash Gloves 15×22 cm 8 ks 4-5 30 540051 1,98€
Čiapka na umývanie vlasov – Shampoo Cap 1 ks 6 30 491917 2,21€
Set vlhč.ut. na umytie na lôžku – Bed Bath Wipes 8 ks 4-5 20 491918 1,30€
Tekuté mydlo (umývací krém) – Washing Lotion 500ml/ 5 lt 5-6 6 6657/ 6757 4,40€/ 26,12€
Žinky na umývanie tela – Wash Gloves 50 ks 20 491914 3,24€
Umývacie utierky Airlaid 30×20 cm 100 ks 15 4924 5,62€
Umývacie utierky Airlaid 38×29 cm 50 ks 12 4926 4,63€

 

DEZINFEKCIA RÚK

Gél na dezinfekciu rúk, Abena 6918, 6924

Dezinfekcia rúk – Hand-Desinfektions-Gel

Určený na hygienickú dezinfekciu rúk vo všetkých situáciách, kde sa vyžaduje maximálna čistota. Dezinfikuje okamžite a do 30 sekúnd zabíja 99,9% najčastejšie sa vyskytujúcich baktérií. Dodáva sa vo forme gélu, s obsahom zahusťovadla pre lepšiu použiteľnosť. Je citlivý k pokožke (obsahuje glycerín, ktorý ju zvlhčuje a zabraňuje podráždeniu). Spĺňa požiadavky EN 1500, EN 14476, EN 13727. K dispozícii v 600 ml fľaši s pumpičkou alebo v malom praktickom 120 ml balení, ktoré je možné nosiť stále so sebou.

názov výrobku balenie pH ks/krt obj. číslo doporuč. cena
Dezinfekcia rúk, s pumpičkou 600 ml 7 10 6918 6,50€
Dezinfekcia rúk 120 ml 7 12 6924 1,93€

ŠPECIÁLNE MASTI

Špeciálna starostlivosť – pri špecifických stavoch pokožky.
Ideálne pre veľmi suchú a podráždenú pokožku.
Zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu pokožky.

Zinková masť – Zinc Ointment

6963 zinkova mast Abena

Obsahuje 20% zinku. Je určená na starostlivosť o začervenanú a podráždenú pokožku. Zinok znižuje začervenanosť, jemne vysúša a mierne dezinfikuje. Obsahuje vitamíny A a E, pantenol a bisabolol. Nanáša sa v tenkej vrstve na postihnuté miesto. K pokožke je šetrná a vytvára na nej účinnú bariéru pred agresívnym pôsobením moču a stolice. Vhodná pre inkontinentných a imobilných pacientov. Vhodná aj pre deti.

Regeneračná masť – Skincare Ointment

6659

Obsahuje až 41% olejovej zložky. Používa sa pri liečbe podráždenej, suchej a problematickej pokožky na celom tele. Má zvlhčujúce (glycerol), hojivé (allantoin) a protizápalové (výťažky z harmančeka) účinky. Rýchlo sa vstrebáva a na koži vytvára ochranný film. Je veľmi vhodná pre pacientov s kožnými ekzémami a psoriázou.

Zinkový sprej – Zinc Oxide Spray

sc1000003933

Zinkový sprej chráni a regeneruje pokožku – priebežne zlepšuje ochrannú bariéru, čoho výsledkom je hydratovaná pokožka chránená pred potenciálne dráždivými látkami. Oxid zinočnatý je známy svojim antiseptickým účinkom. Sprej obsahuje aj nechtík lekársky a harmanček pre upokojenie podráždenej pokožky a podporu jej prirodzenej obnovy. Vďaka rozprašovaciemu aplikátoru sa minimalizuje trenie pokožky a zároveň predchádzame prípadnej (re)kontaminácii. Vhodný aj pre deti.
Odporúča sa používať pri každej výmene plienky. Pred použitím pretrepať. Aplikuje sa rýchlo: nastriekaním (iba 1 tenká vrstva!) zo vzdialenosti 10-15 cm, nerozotiera sa.

Masážny gél – Active Gel

abena 6654 active gel

Príjemne chladivý, zvlhčujúci a osviežujúci gél, ktorý stimuluje prekrvenie pokožky. Je prevenciou vzniku preležanín. Vhodný je aj pri terapii poškodených svalov, tlmí bolesť kĺbov. Obsahuje prírodné esenciálne oleje z mäty priepornej, eukalyptu a mentolu, ktoré stimulujú krvný obeh.

Masť na veľmi suchú pokožku – Intensive care cream

Masť pre veľmi suchú pokožku Intensive care, Abena 6970

Obnovuje prirodzenú vlhkosť pokožky, zlepšuje jej elasticitu a zároveň ju regeneruje. Obsahuje až 70% tukovej zložky. Rýchlo sa vstrebáva, nezanecháva pocit lepkavosti ani mastnoty. Používa sa u ľudí s veľmi suchou pokožkou, pri atopickej dermatitíde, ekzémoch, vyrážkach či psoriáze. Výborná ako ochrana rúk pri práci vo vlhkom prostredí, zanecháva na pokožke ochrannú bariéru.

názov výrobku balenie pH ks/krt obj. číslo dopor. cena
Zinková masť (20% zinku) – Zinc Ointment 100 ml 4-5 12 6963 3,48€
Regeneračná masť – Skincare Ointment 150 ml 5-6 12 6659 6,10€
Zinkový sprej 10% – Zinc Oxide Spray 100 ml 5-6 6 1000003933 9,50€
Masť na veľmi suchú pokožku – Intensive Care Cream 200 ml 4-6 12 6970 6,05€
Masážny gél – Active Gel 250 ml 5-6 6 6654 4,69€

KRÉMY A TELOVÉ MLIEKA

Všestranne použiteľné výrobky na každodennú starostlivosť o pokožku. 
Vhodné na každú časť tela.

Telové mlieko – Skincare Lotion

Telové mlieko, 6653, 6655

Používa sa na každodenné ošetrenie rúk, tváre i celého tela (obsahuje 14% tukovej zložky). Obsahuje tiež rastlinné oleje a bambucké maslo. Má zvlhčujúce a regeneračné vlastnosti, rýchlo sa vstrebáva, nenecháva pocit lepkavosti a mastnoty. Pokožku vyživuje, chráni a zvlhčuje. Nanáša sa na očistenú pokožku. Je vhodné pre deti, zrelú pokožku dospelých aj suchšiu pokožku seniorov.

Krém na ruky – Hand Cream

Krém na ruky, Abena 6656

Jemný krém na ruky. Pokožku zjemňuje, vyživuje, regeneruje. Obsahuje vitamín A, E a ďalšie zložky ktoré pokožku zvlhčujú a optimalizujú zloženie kožného filtra. Tiež obsahuje látky na ochranu pred vodou a znečistením. Má vysoký obsah rastlinných olejov (obsahuje 21% tukovej zložky), ktoré vyživujú pokožku bez pocitu mastnoty. Rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Krém je vhodný pre všetky typy pokožky, aj na intenzívnu starostlivosť o ruky.

Olejový sprej – Oil Spray

Olejový sprej, Abena 6666

Upokojujúci a ochranný olejový sprej určený na starostlivosť o suchú, popraskanú alebo vlhkosťou poškodenú pokožku. Obsahuje vitamín E a bisabolol, ktoré liečia a utišujú pokožku. Pomáha udržiavať prirodzenú úroveň vlhkosti, po aplikácii na pokožke vytvára ochranný film. Jednoduché, rýchle a hygienické použitie – aplikuje sa nastriekaním bez priameho kontaktu s pokožkou. Môže sa použiť ako masážny olej, na odstránenie zvyškov zinkovej masti či zvyškov náplastí, alebo ako čistiaci olej pri výmene obväzov.

názov výrobku balenie pH ks/krt obj. číslo
Krém na ruky – Hand Cream 500 ml 5-6 6 6656
Telové mlieko neparfumované – Skincare Lotion 500 ml 5-6 6 6653
Telové mlieko jemne parfumované – Skincare Lotion 500 ml 5-6 6 6655
Olejový sprej – Oil Spray 200 ml   12 6666

UMÝVANIE VODOU

Pre všetky potreby každodennej hygieny a statostlivosti.

Tekuté mydlo – Liquid Soap

Tekuté mydlo 6661

Tekuté mydlo zvlášť vhodné na časté umývanie rúk. Šetrné k pokožke, ľahko parfumované. Všestranný produkt, je vhodné aj ako bežné sprchové mydlo.

Sprchové a kúpeľové mydlo – Shower and Bathing Soap

Sprchové a kúpeľové mydlo 6662

Jemné tekuté kúpeľové mydlo, mierne parfumované. Jemné k pokožke i vlasom, mierne penivé. Rovnako dôkladne umýva vlasy aj pokožku celého tela.

Sprchový a kúpeľový olej – Shower and Bathing Oil

Sprchový a kúpeľový olej 6663

Jemný kúpeľový olej je určený na celé telo i na vlasy, má vynikajúce čistiace schopnosti a súčasne zabraňuje tomu, aby sa z chúlostivej pokožky stala suchá. Obsahuje esenciálne oleje, prírodný jojobový olej a aloe vera, ktoré upokojujú a zmierňujú zápal na začervenanej alebo chúlostivej pokožke. Dodáva pokožke vlhkosť. Používa sa u ľudí s citlivou pokožkou, suchou pokožkou, kožnými ekzémami a psoriázou.

Špeciálne tekuté mydlo (na intímnu oblasť) – Intimate Care

Špeciálne mydlo pre intímnu oblasť, Abena 6665

Jemné tekuté mydlo, špeciálne vyvinuté pre citlivú pokožku a intímnu hygienu. Veľmi šetrné a nedráždivé, udržuje prirodzenú úroveň vlhkosti v intímnej oblasti. Vhodné aj na umývanie rán. Je výborné aj pre ľudí s citlivou pokožkou a alergikov. Neparfumované. pH prispôsobené citlivej pokožke.

Vlasový šampón – Hair Shampoo

Vlasový šampón 6664

Jemný šampón pre všetky typy vlasov. Rovnako dôkladne umýva vlasy i pokožku hlavy, ľahko sa oplachuje. Obsahuje Aloe Vera, harmanček a prírodný pšeničný proteín, ktorý ošetruje a zvlhčuje pokožku.

názov výrobku balenie pH ks/krt obj. číslo
Tekuté mydlo – Liquid Soap 500ml/ 5 lt 4-5 6/ 2 6661/ 6760
Sprchové a kúpeľové mydlo – Shower and Bath. Soap 500ml/ 5 lt 4-5 6/ 2 6662/ 6762
Sprchový a kúpeľový olej – Shower and Bathing Oil 500 ml 4-5 6 6663
Vlasový šampón – Hair Shampoo 500ml 5-6 6/ 3 6664
Špeciálne tekuté mydlo (na intímnu hygienu) – Intimate Care 500 ml 3-4 6 6665