Plienky ABENA

Kvalita plienok ABENA • Vlastnosti

KONŠTRUKCIA PLIENOK ABENA (ABRI, BAMBO)

Výrobky dánskej spoločnosti ABENA charakterizuje vynikajúci pomer ceny a kvality (úžitkových vlastností). Neponúkame „špeciálne“ plienky pre východnú Európu – ABENA dodáva rovnakú kvalitu do viac ako 80 krajín sveta.

Made in Denmark

Unikátne vlastnosti

Kvalita života používateľov je podstatou našej DNA v Abene. Jedinečné vlastnosti, ako napríklad 360° ochrana pred únikom a plná priedušnosť podporujú naše výhody. Ďalšou pečaťou kvality je naša certifikácia Nordic SWAN, ktorá okrem najlepšej voľby pre životné prostredie musí patriť aj k najlepším vo svojej kategórii. Náš jedinečný indikátor vlhkosti so stupnicou na plienkach odpovedá ošetrovateľom pri hľadaní správneho produktu pre používateľa – filozofia Abeny je „taká malá ako je možné – taká veľká ako je potrebné“.
ABENA ponúka široký sortiment inko-pomôcok vyrobených z najkvalitnejších materiálov, príjemné, priedušné a s vynikajúcou ochranou proti pretečeniu.

Základnou charakteristikou savých pomôcok pre inkontinentných ABRI je používanie najkvalitnejších vstupných materiálov a špeciálna technológia výroby s dôrazom na maximálne pohodlie a bezpečnosť užívateľa.
Dôležitý je pritom optimálny pomer základných komponentov, t.j. dlhovláknitej škandinávskej buničiny a tzv. superabsorbentu. Plienky majú excelentnú reálnu absorpciu. Dlhovláknitá buničina (na rozdiel od krátkovláknitej) zachováva tvar plienky aj pri námahe, napr. pri chôdzi užívateľa sa plienka nerozpadne. Superabsorbent moč opakovane premieňa na gél a tekutinu neuvoľní ani pod extrémnym tlakom.
ODOUR SYSTEM pohlcuje nežiaduce pachy.
Tekutina je zásluhou vrstvy TOP DRY (ktorá strojnásobuje vzdialenosť pokožky od jadra plienky) rýchlo odvedená z povrchu plienky a ten ostáva suchý a príjemný. Tým sa zabraňuje dráždeniu a prípadnému poškodeniu pokožky. Moč sa aj zásluhou dômyselného systému rozvodných kanálikov dostáva do celej plochy plienky, kde je následne spracovávaný na gél a zostáva v pomôcke uzatvorený v dvojvrstvovom absorpčnom jadre v tvare kryštálov.
Samozrejmosťou je indikátor vlhkosti so stupnicou, ktorý signalizuje nutnosť výmeny plienky za novú rozptýlením svojho zafarbenia a zmenou svojej farby (je zobrazený nižšie).
Pre maximálnu ochranu užívateľa sú po celej dĺžke plienky zapracované vnútorné bočné bariéry s elastickými lycrovými vláknami, zabraňujúce pretekaniu, ktoré je pri správnom nasadení pomôcky takmer vylúčené. Dokonalé priľnutie plienky k telu zaisťujú bočné elastické okraje s lycrovými vláknami.
Plienkové nohavičky Abri Form majú zapínanie riešené opakovane použiteľnými naťahovacími „lepítkami“.
Všetky výrobky ABRI (okrem podložiek a fixačných pomôcok) sú Air Plus – plne priedušné, t.j. majú vonkajšiu fóliu vyrobenú z priedušného materiálu, ktorý umožňuje pokožke voľne dýchať (prepúšťa teplo a vzduch) čím znižuje riziko jej podráždenia. Priedušná fólia je navonok podobná textilu, je mäkšia a nešuští. Rovnako sú všetky výrobky ABRI dermatologicky testované, čím sú vhodné na použitie aj pri citlivej pokožke. Je úplne prirodzené, že sa vyrábajú bez prítomnosti latexu a nie sú bielené chlórom.

Abri Form Premium vlastnosti
Abena ecology features

Zásluhou uvedených vlastností sa vyznačujú pomôcky ABRI vysokou sacou schopnosťou a využiteľnosť plochy plienky dosahuje v praxi až 87%.

NIE JE PLIENKA AKO PLIENKA !!!

Vonkajšia strana plienok ABENA

Kvalitné plienky ABENA Premium - vonkajšia strana

Savé jadro plienok ABENA

Abena always high quality
Kvalitné plienky ABENA Premium - savé jadro

Systém rýchleho rozvodu tekutiny z povrchu plienky do jadra

Savé jadro plienky - rýchly rozptyl tekutiny

Schéma spracovania tekutiny v jadre. Suchý povrch plienky vďaka TOP DRY

Savé jadro plienky - TOP DRY

Indikátor vlhkosti so stupnicou

Jedinečný indikátor vlhkosti so stupnicou
Jedinečný indikátor vlhkosti so stupnicou

Nový indikátor vlhkosti so stupnicou pomáha zabepečiť, aby sa pomôcky pre inkontinentných používali čo najefektívnejšie. Konkrétne pomáha držať sa motta: používať pomôcku takú malú ako je to možné, a takú veľkú ako je to nevyhnutné.
Indikátor vlhkosti, aj so stupnicou sa nachádza na spodnej strane plienky, v strede po celej jej dĺžke. Pokiaľ je farba pásikov žltá, znamená to že táto časť plienky je ešte suchá. Postupným sfarbovaním do modra nám indikátor signalizuje zapĺňanie sacej kapacity pomôcky. Sacia kapacita je úplne vyčerpaná, keď je indikátor sfarbený do modra po celej dĺžke plienky.
Stupnica na indikátore vlhkosti uľahčuje ošetrovateľovi zistiť, koľko z celkovej sacej kapacity pomôcky sa využilo. Ak sa nevyužilo (t.j. nesfarbilo domodra) viac ako 20% kapacity (aspoň 2 dieliky – t.j. po jednom na každom konci plienky), je vhodné použiť menšiu pomôcku, resp. pomôcku s menšou savosťou. Použitím menšej, resp. menej savej pomôcky môžeme znížiť náklady na 1 ks pomôcky, resp. získať viac kusov pomôcok v rámci príslušných limitov. Zároveň je menšia pomôcka pohodlnejšia a príjemnejšia pre užívateľa.

Certifikáty

Abena A/S certificates