Plienky ABENA

Kvalita plienok ABENA • Vlastnosti

Kdekoľvek uvidíte modré logo ABENA, určite nájdete produkt vysokej kvality!

Všetky divízie ABENA Group neustále pracujú na zabezpečení vysokej kvality každého produktu.

ABENA je o.i. držiteľom certifikátu ISO 9001.Ten garantuje systematický prístup ku kvalite, zabezpečovaniu kvality a trvalo vysokú úroveň kvality našich produktov. Máme jasne definované špecifikácie surovín aj hotových výrobkov. Naše interné a externé laboratórne testy dokazujú, že naše produkty spĺňajú naše vlastné požiadavky, ako aj požiadavky našich zákazníkov.

KONŠTRUKCIA PLIENOK ABENA (ABENA, ABRI, BAMBO)

Výrobky dánskej spoločnosti ABENA charakterizuje vynikajúci pomer ceny a kvality (úžitkových vlastností). Neponúkame “špeciálne” plienky pre východnú Európu – ABENA dodáva rovnakú kvalitu do viac ako 80 krajín sveta.

Made in Denmark

Unikátne vlastnosti

Kvalita života používateľov je podstatou našej DNA v Abene. Jedinečné vlastnosti, ako napríklad 360° ochrana pred únikom a plná priedušnosť podporujú naše výhody. Ďalšou pečaťou kvality je naša certifikácia Nordic SWAN, ktorá okrem najlepšej voľby pre životné prostredie musí patriť aj k najlepším vo svojej kategórii. Náš jedinečný indikátor vlhkosti so stupnicou na plienkach odpovedá ošetrovateľom pri hľadaní správneho produktu pre používateľa – filozofia Abeny je „taká malá ako je možné – taká veľká ako je potrebné“.
ABENA ponúka široký sortiment inko-pomôcok vyrobených z najkvalitnejších materiálov, príjemné, priedušné a s vynikajúcou ochranou proti pretečeniu.

Základnou charakteristikou savých pomôcok pre inkontinentných ABENA je používanie najkvalitnejších vstupných materiálov a špeciálna technológia výroby s dôrazom na maximálne pohodlie a bezpečnosť užívateľa.
Dôležitý je pritom optimálny pomer základných komponentov, t.j. dlhovláknitej škandinávskej buničiny a tzv. superabsorbentu. Plienky majú excelentnú reálnu absorpciu. Dlhovláknitá buničina (na rozdiel od krátkovláknitej) zachováva tvar plienky aj pri námahe, napr. pri chôdzi užívateľa sa plienka nerozpadne. Superabsorbent moč opakovane premieňa na gél a tekutinu neuvoľní ani pod extrémnym tlakom.
ODOUR SYSTEM pohlcuje nežiaduce pachy.
Tekutina je zásluhou vrstvy TOP DRY (ktorá strojnásobuje vzdialenosť pokožky od jadra plienky) rýchlo odvedená z povrchu plienky a ten ostáva suchý a príjemný. Tým sa zabraňuje dráždeniu a prípadnému poškodeniu pokožky. Moč sa aj zásluhou dômyselného systému rozvodných kanálikov dostáva do celej plochy plienky, kde je následne spracovávaný na gél a zostáva v pomôcke uzatvorený v dvojvrstvovom absorpčnom jadre v tvare kryštálov.
Samozrejmosťou je indikátor vlhkosti so stupnicou, ktorý signalizuje nutnosť výmeny plienky za novú rozptýlením svojho zafarbenia a zmenou svojej farby (je zobrazený nižšie).
Pre maximálnu ochranu užívateľa sú po celej dĺžke plienky zapracované vnútorné bočné bariéry s elastickými lycrovými vláknami, zabraňujúce pretekaniu, ktoré je pri správnom nasadení pomôcky takmer vylúčené. Dokonalé priľnutie plienky k telu zaisťujú bočné elastické okraje s lycrovými vláknami.
Plienkové nohavičky Abena Slip majú zapínanie riešené opakovane použiteľnými naťahovacími lepiacimi pásikmi.
Všetky výrobky ABENA (okrem podložiek a fixačných pomôcok) sú Air Plus – plne priedušné, t.j. majú vonkajšiu fóliu vyrobenú z priedušného materiálu, ktorý umožňuje pokožke voľne dýchať (prepúšťa teplo a vzduch) čím znižuje riziko jej podráždenia. Priedušná fólia je navonok podobná textilu, je mäkšia a nešuští. Rovnako sú všetky výrobky ABENA dermatologicky testované, čím sú vhodné na použitie aj pri citlivej pokožke. Je úplne prirodzené, že sa vyrábajú bez prítomnosti latexu a nie sú bielené chlórom.

features-abena-slip
features-4

Zásluhou uvedených vlastností sa vyznačujú pomôcky ABENA vysokou sacou schopnosťou a využiteľnosť plochy plienky dosahuje v praxi až 87%.

NIE JE PLIENKA AKO PLIENKA !!!

Vonkajšia strana plienok ABENA

Kvalitné plienky ABENA Premium - vonkajšia strana

Savé jadro plienok ABENA

Abena always high quality
Kvalitné plienky ABENA Premium - savé jadro

Systém rýchleho rozvodu tekutiny z povrchu plienky do jadra

rozvod tekutiny v savom jadre

Schéma spracovania tekutiny v jadre. Suchý povrch plienky vďaka TOP DRY

Savé jadro plienky - TOP DRY

Indikátor vlhkosti so stupnicou

Jedinečný indikátor vlhkosti so stupnicou
Jedinečný indikátor vlhkosti so stupnicou

Nový indikátor vlhkosti so stupnicou pomáha zabezpečiť, aby sa pomôcky pre inkontinentných používali čo najefektívnejšie. Konkrétne pomáha držať sa motta: používať pomôcku takú malú ako je to možné, a takú veľkú ako je to nevyhnutné.
Indikátor vlhkosti, aj so stupnicou sa nachádza na spodnej strane plienky, v strede po celej jej dĺžke. Pokiaľ je farba pásikov žltá, znamená to že táto časť plienky je ešte suchá. Postupným sfarbovaním do modra nám indikátor signalizuje zapĺňanie sacej kapacity pomôcky. Sacia kapacita je úplne vyčerpaná, keď je indikátor sfarbený do modra po celej dĺžke plienky.
Stupnica na indikátore vlhkosti uľahčuje ošetrovateľovi zistiť, koľko z celkovej sacej kapacity pomôcky sa využilo. Ak sa nevyužilo (t.j. nesfarbilo domodra) viac ako 20% kapacity (aspoň 2 dieliky – t.j. po jednom na každom konci plienky), je vhodné použiť menšiu pomôcku, resp. pomôcku s menšou savosťou. Použitím menšej, resp. menej savej pomôcky môžeme znížiť náklady na 1 ks pomôcky, resp. získať viac kusov pomôcok v rámci príslušných limitov. Zároveň je menšia pomôcka pohodlnejšia a príjemnejšia pre užívateľa.

KONTROLA KVALITY

Vlastné laboratórium

Naše vlastné laboratórium neustále testuje absorpciu, trvácnosť, pevnosť a kvalitu našich vlastných výrobkov. Vďaka úzkej spolupráci s nezávislými laboratóriami, certifikáciám a nášmu neustálemu zameraniu sa na minimalizáciu škodlivých látok sa môžete spoľahnúť, že naše produkty spĺňajú najprísnejšie normy pre kvalitu a ochranu životného prostredia.

Kontrola kvality je základným kameňom v našom výrobnom závode. Predávame vysoko kvalitné produkty a vynakladáme značné množstvo času a zdrojov na ochranu a zabezpečenie toho, aby naše produkty vždy spĺňali naše vysoké štandardy.

Zjednodušene povedané, vykonávame tieto typy kontroly kvality:

 1. Náhodné náhodné kontroly kvality vo vopred definovaných časových intervaloch a kontrolných bodoch, ako aj priebežnú kontrolu kvality produktov a obalov
 2. Pre každú novú výrobnú várku robíme laboratórne testy. Typy laboratórnych testov sú špecifikované nižšie
 3. Významne investujeme do automatickej kontroly kvality na výrobných linkách. Príklady automatickej kontroly sú: senzory, kamery, dohľadové systémy, detekcia kovov, kontrola hmotnosti a automatická funkcia vyradzovania odpadu
 4. Uchovávame všetky výrobné dáta, údaje o všetkých aktivitách vrátane možnosti spätného sledovania kvality vrátane referenčných vzoriek z každej výroby

Kontrola kvality vykonávaná v našom vlastnom laboratóriu
V našom laboratóriu robíme dôkladnú kontrolu kvality produktov z každej výrobnej dávky. Tento test kontroly kvality zahŕňa nasledovné body:

 1. Vymedzenie produktu
 2. Vizuálna kontrola balení a produktov
 3. Váha – priemerná, minimálna a maximálna hmotnosť (na základe 40 produktov)
 4. Test v odstredivke – udáva, koľko tekutiny plienka absorbuje a udrží po odstredivom teste
 5. Rothwell test – udáva celkovú absorpčnú kapacitu (ISO 11948-1)
 6. Absorpčný čas – udáva dobu absorpcie konkrétneho objemu pod záťažou
 7. Wet-back test – udáva, koľko tekutiny sa uvoľní pod tlakom po 3x dávkach tekutiny
 8. Kontrola rozmerov produktu
 9. Skúšobný protokol o výsledkoch skúšky

Každá výrobná dávka je uvoľnená len vtedy, ak náhodne vybrané produkty na testy a laboratórne testy vyhoveli stanoveným požiadavkám.  Ak je výsledok finálnej kontroly kvality kladný, produkty sú pripravené opustiť náš sklad. Ak nemá kontrola kladný finálny výsledok, produkty sú zablokované na ďalšiu extra kontrolu a testovanie.

quality-control
quality-control-2

Naša výroba je certifikovaná podľa noriem: ISO 45001, ISO 50001, ISO 9001, ISO 134852, ISO 14001, BRC, FSCTM a SA8000, a.i.

Certifikáty

quality-certificares-abena
Abena A/S certificates