BAMBO Nature

Detské plienky • Vlhčené obrúsky • Podložky

Detské plienkové nohavičky

Bambo_logo

 

Prijatie správy o novom prírastku do rodiny je spojené množstvom nových emócií a zodpovednosti. Výber správnych výrobkov starostlivosti o dieťa je jedným z mnohých dôležitých rozhodnutí v živote rodičov. Detské plienky BAMBO rodičia milujú a dôverujú im už viac ako 30 rokov, počas ktorých získali množstvo najrôznejších ocenení a výborných recenzií, boli jedny z prvých detských plienok s ekologickou certifikáciou celosvetovo a prvé detské plienky, ktoré boli certifikované uznávanou ekologickou značkou Nordic Swan.
Plienky BAMBO pomáhajú rodinám na celom svete užívať si bezstarostné dni a pohodlné noci.

Za plienkami BAMBO Nature stojí spoločnosť ABENA so sídlom v južnom Dánsku. Ako dánska rodinná spoločnosť, ktorá má hodnoty hlboko zakorenené v škandinávskej tradícii prírodného životného štýlu bez chemikálií, „hygge“ (škandinávsky výraz pre pohodu a spokojnosť), a hravého detstva. Abenu charakterizuje vášeň pre vysokú kvalitu, prírodu a ľudí okolo nás. Od osemdesiatych rokov minulého storočia dánska fabrika starostlivo vyvíja a vyrába veľmi jemné, vysokokvalitné detské plienky s ekolog. certifikátom, aby deťom na celom svete poskytovala zdravý a šťastný štart do života a súčasne zanecháva zem čistejšiu pre budúce generácie. Neustále spolupracuje s rodičmi aj odborníkmi pri hľadaní nových inšpirácií, inovatívnych technológií či udržateľných materiálov pri ďalšom zlepšovaní. Pre Abenu je dôležité, aby sa deti mohli hrať, objavovať svet a rásť bez toho, aby boli vystavené potenciálne škodlivým chemikáliám.

Ekologické detské plienky BAMBO
Ekologické detské plienky BAMBO
Ekologické detské plienky BAMBO Nature

Užívajte si spolu sladké chvíle života.
Prirodzene!

 • Zdravé dieťa je šťastné dieťa. S dermatologicky testovanými detskými plienkami BAMBO šetrnými k pokožke môžete udržiavať pokožku vášho dieťaťa zdravú a bez škodlivých látok pre bezpečnosť vás aj vášho dieťaťa.
 • Vyhnite sa plienkovým vyrážkam pomocou absorpčných plienok, ktoré udržujú pokožku vášho dieťaťa suchú. Plienky BAMBO Nature zaisťujú vynikajúcu nasiakavosť a pomáhajú udržiavať pokožku suchú a zdravú.
 • Ohľaduplnosť k pokožke a k prírode idú ruka v ruke. Keď pri výbere plienok myslíte na životné prostredie, zabezpečujete svojmu dieťaťu plienky bez
  škodlivých látok. Plienky BAMBO Nature sú certifikované ako šetrné k detskej pokožke a ohľaduplné k prírode.
 • Spoločnosť ABENA robí všetko čo je v jej možnostiach aby znížila dopad na životné prostredie a prijíma všetky možné opatrenia, aby udržala úroveň odpadu na absolútnom minime. 95% odpadu z výroby plienok v Dánsku sa recykluje. Výroba, balenie, distribúcia a likvidácia musia byť bezpečné, energeticky efektívne a ohľaduplné k životnému prostrediu.
 • Cieľom Abeny je zlepšiť každodenný rodinný život prostredníctvom špičkových produktov starostlivosti o deti – so zameraním na udržateľnosť našej spoločnej budúcnosti.

Because_you_care

Nový dizajn a ešte lepšie plienky

S veľkou radosťou Vám predstavujeme modernizované detské plienky BAMBO s ekologickým certifikátom – šetrné k pokožke a ohľaduplné k životnému prostrediu.
Výrobky BAMBO sú navrhnuté, vyrobené, balené a distribuované so zameraním na udržateľnosť na každom kroku. Sú vyrobené z tých najkvalitnejších surovín ohľaduplných k pokožke (všetky suroviny prešli najprísnejšími dostupnými certifikačnými procesmi), ktoré garantujú bezpečnosť vášho dieťaťa. Sú dermatologicky testované a vhodné aj pre deti s citlivou pokožkou.
Neobsahujú žiadne parabény, optické bielidlá (žiadny chlór) ani latex. Neboli pridané žiadne parfumy, telové mlieka alebo iné nebezpečné konzervačné látky – pretože iba to najlepšie je dosť dobré.
Sme presvedčení, že výber bezpečných, jemných a ekologicky ohľaduplných výrobkov pre deti by nemal predstavovať kompromisy v kvalite. Výrobky spoločnosti ABENA zodpovedajú severskému spôsobu života, kde funkčnosť a tvar idú ruka v ruke s prirodzeným rešpektom voči sebe navzájom a voči životnému prostrediu.

Plienky BAMBO Nature sú šetrné k pokožke detí a ohľaduplné aj k prírode. Všetky materiály použité pri ich výrobe sú certifikované na ohľaduplnosť nielen k pokožke ale aj k životnému prostrediu. Rada výrobkov BAMBO Nature je držiteľom rôznych medzinárodne uznávaných certifikátov vrátane: FSC™ (Forest Stewardship Council), Nordic Swan Ecolabel, EU Ecolabel a Asthma Allergy Nordic – ako dôkaz záväzku Abeny vyrábať jemné, bezpečné, vysokokvalitné výrobky starostlivosti o deti s ekologickým certifikátom, bez pridaných parfumov, parabénov, pleťových mliek alebo iných nebezpečných konzervačných látok . Dokonca aj balenie plienok BAMBO je zelené – vyrobené z I´m Green™ plastového obalu, ktorý sa vyrába z udržateľnej produkcie cukrovej trstiny (prírodne obnoviteľného materiálu).

Plienky Bambo - B21361, B53155, B72668, B72669

Asthma Allergy Nordic zaisťuje, že všetky zložky boli posúdené na minimalizáciu rizika alergie. Nordic Swan eko-známka a EU eko-známka zaručujú vysokú kvalitu ktorá vyhovuje prísnym požiadavkám na životné prostredie a zdravie dieťaťa.
FSC ™ – výrobok bol vyrobený z buničiny z udržateľného lesného hospodárstva.
FSC ™ (Forest Stewardship Council) je medzinárodná mimovládna organizácia zameraná na podporu zodpovedného lesného hospodárstva na celom svete. Výrobky certifikované FSC ™ sú vyrobené zo surovín z dobre obhospodarovaných lesov a zodpovedných zdrojov. Vysledovateľnosť a integrita značky sú podporované prísnymi kontrolnými opatreniami a výberom výrobkov s FSC ™ certifikáciou pomáhate starať sa o lesy a ľudí a divú zver, ktoré ich nazývajú domov. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku www.fsc.org
V porovnaní s tradičnými plastovými obalmi má I´m Green™ oveľa udržateľnejšiu produkciu. Ako cukrová trstina rastie, zachytáva CO2 z atmosféry a pomáha znižovať emisie skleníkových plynov.

bn-loga-eco-22

Najvyššia kvalita, pohodlie, bezpečnosť a prírodné zložky a materiály sú vždy kľúčové pri tvorbe výrobkov BAMBO.
Niektoré z vlastností, ktoré sa Vám budú páčiť:

 • tenké a veľmi pohodlné plienky s vynikajúcou absorpciou, plne priedušné
 • NOVÉ a vylepšené absorpčné kanáliky: plienka absorbuje tekutiny ešte rýchlejšie, čím udržiava pokožku dieťaťa suchú
 • NOVÝ indikátor vlhkosti, aby bolo Vaše dieťatko stále v suchu. Indikátor umožňuje ľahkú kontrolu, zmenou farby signalizuje potrebu výmeny plienky. Ľahké a jednoduché! Od teraz budete mať viac času na dôležitejšie veci v každodennom živote: hrať sa, cítiť sa spokojne a učiť sa
 • vylepšená a mäkšia vonkajšia strana a lepšie tvarovanie plienky poskytujú malému drobcovi ešte väčšie pohodlie a plienku, ktorá sa prispôsobuje anatómii tela
 • flexibilné bočné pásy, mäkké okraje a elastické vnútorné bariéry poskytujú ochranu pred únikom
 • nový dizajn – plienky majú zopár veľmi jemných škandinávskou prírodou inšpirovaných zvieratiek. Nové je zobrazenie loga
  a čísla veľkosti na prednej strane plienky
 • vyrobené v Dánsku: dánska výroba zaručuje vysoké štandardy vo výrobe i kvalite
 • k dispozícii 7 veľkostí (od 1 kg do 30 kg) a 3 navliekacie
Plienka Bambo

Vďaka detským plienkam a tréningovým nohavičkám BAMBO Nature sa bude váš drobec cítiť prirodzene, pohodlne a šťastne.
A vždy ostane v suchu, aj cez noc.

BAMBO Nature je bezpečná voľba pre Vaše dieťa aj životné prostredie.

Detské plienkové nohavičky BAMBO žiadajte vo svojej lekárni alebo výdajni zdrav. potrieb, alebo si ich môžete objednať on-line.

názov, veľkosť váha dieťaťa absorp. cia
(ISO 11948-1)
ks v bal/
ks v krt
obj. číslo preskripcia: kód pomôcky prepočet limitu pre III. stupeň
BAMBO 0 (Premature) 1-3 kg 400 ml 24 / 144 1000010819
BAMBO 1 (Newborn) 2-4 kg 500 ml 22 / 132 1000019251
BAMBO 2 (Mini) 3-6 kg 600 ml 30 / 180 1000019252
BAMBO 3 (Midi) 4-8 kg 750 ml 28 / 168 1000019253
BAMBO 4 (Maxi) 7-14 kg 950 ml 24 / 144 1000019254
BAMBO 5 (Junior) 12-18 kg 1100 ml 22 / 132 1000019255 B21361 186 ks
BAMBO 6 16-30 kg 1150 ml 20 / 120 1000019256 B53155 165 ks
BAMBO Pants 4 7-12 kg 800 ml 20 / 100 1000019257
BAMBO Pants 5 11-17 kg 900 ml 19 / 95 1000019258 B72668 138 ks
BAMBO Pants 6 15+ kg 1000 ml 18 / 90 1000019259 B72669 129 ks

Pozn.: Ak používate detské plienky BAMBO 6 (16-30 kg) a už začínajú byť Vášmu dieťaťu tesné, najbližšou nasledujúcou veľkosťou sú plienky pre dospelých ABENA SLIP Premium Junior XS2, resp. navliekacie plienkové nohavičky ABENA PANTS Premium Junior XS2 (pre obvod bokov viac ako 50 cm).

Poznámka k uplatňovaniu zníženej sadzby DPH pri výdaji detských plienok na poukaz:

Od 1.1.2008 bola znížená sadzba DPH na vložky, vkladacie plienky, plienkové nohavičky a podložky pre inkontinentných na 10%. Pre inkontinentné deti, zaradené v III. stupni inkontinencie to znamená, že v prípade výdaja plienok na poukaz sa používa cena so zníženou 10%-nou DPH. V praxi občas dochádza k rôznym interpretáciám zákona. Preto v januári 2008 Daňové riaditeľstvo SR na svojej stránke zverejnilo informáciu (presné znenie uverejnené na www.drsr.sk nájdete TU), podľa ktorej sa pri detských plienkach vo všeobecnosti uplatňuje základná sadzba DPH 20% a iba v prípade použitia pre inkontinentné osoby (preukázaného napr. poukazom na ZP) sa uplatní znížená sadzba DPH 10% na konečnom stupni predaja. Znamená to, že výdajňa/lekáreň detské plienky nakupuje s DPH 20% a pri priamom predaji zákazníkovi tiež uplatňuje sadzbu DPH 20%. Avšak v prípade, že detské plienky vydáva na poukaz (teda sú určené na použitie pri inkontinencii), musí na výstupe uplatniť zníženú sadzbu DPH vo výške 10%. Rozdiel v sadzbách DPH (20% na vstupe a 10% na výstupe) si vysporiada v daňovom priznaní DPH.

Vlhčené utierky BAMBO

vlh-utierky-bambo-nature

Vlhčené utierky BAMBO sú ideálne pri výmene detských plienok, pri kŕmení, do tašky na cestách, jednoducho v akejkoľvek situácii keď potrebujete utrieť svoje dieťa. Ako všetky výrobky BAMBO aj utierky majú veľmi jemné zloženie šetrné k pokožke dieťaťa (včítane upravenej hodnoty pH).
Sú dermatologicky testované. Nordic Swan Ecolabel a Asthma Allergy Nordic sú samozrejmé, rovnako ako 0% obsah parabénov, farbív či parfumov. Praktické balenie s vrchnákom chráni utierky pred vysychaním. Nové vlhčené obrúsky BAMBO majú tenší obal, čo je ohľaduplnejšie k prírode.
Vegan výrobok (neobsahuje zložky živočíšneho pôvodu). Po použití zlikvidujte zodpovedným spôsobom (nesplachujte do záchoda, použite odpadkový kôš).

NOVINKA: Teraz v ponuke aj biologicky odbúrateľné vlhčené utierky BAMBO Nature.

bn-vlhut-dt-1

názov výrobku balenie rozmer bal v krt obj. číslo doporuč. ená cena
Vlhčené utierky BAMBO 80 ks 15 x 20 cm 12 1000012810 2,10€
Biologicky odbúrateľné vlhčené utierky BAMBO 50 ks 17 x 20 cm 14 1000011933 1,98€

Podložky BAMBO

BAMBO Nature sú extra mäkké priedušné jednorazové podložky určené na použitie pri prebaľovaní alebo ako ochrana postieľky, stolíka, či sedenia. Podložky poskytujú extra ochranu matraca v postieľke alebo prebaľovacieho pultíka.
Podložky BAMBO sú priedušné (unikátna vlastnosť pri detských podložkách) – čo minimalizuje riziko podráždenia pokožky – čím sú veľmi vhodné pre deti. Podložky obsahujú buničinu a superabsorbent, vďaka čomu absorbujú rýchlejšie a majú skôr suchý povrch. Podložky majú utesnené všetky 4 rohy pre optimálnu ochranu pred pretečením a disponujú vrchnou vrstvou je z veľmi jemnej netkanej textílie pre ešte vyššiu úroveň pohodlia dieťaťa.
Podložky sú k dispozícii v dvoch veľkostiach. Podložky sú samozrejme dermatologicky testované a vyrobené z FSC certifikovanej buničiny. Podložka 60×60 cm je hrdým nositeľom severskej eko-známky Nordic SWAN a je balená v I´m green obaloch.

Bambo Nature podložky

Abena A/S je certifikovaná podľa FSC ® (Forest Stewardship Council) noriem.
Untraco SR je distribútorom produktov Abena, ktoré sú FSC ® certifikované. Viac informácií nájdete na www.abena.com