antimikrobiálne rukavice

ANTIMIKROBIÁLNE RUKAVICE

Revolúcia vo svete prevencie infekcií

Aktuálna situácia s rukavicami ABENA

V súvislosti s aktuálnou situáciou a Vašimi otázkami si Vás dovoľujeme informovať, že každý deň robíme všetko pre to, aby sme pre Vás aj v tejto náročnej situácii zabezpečili zásoby rukavíc, ktoré sú aktuálne nedostatkovým tovarom. Žiaľ dodávky rukavíc sú celosvetovo obmedzené a aktuálne vieme vybavovať iba pravidelných zákazníkov (s históriou odberu v rokoch 2018 - feb 2020). Čo sa týka nových zákazníkov, predpokladáme zlepšenie situácie a príjem objednávok od nových zákazníkov až v lete. Čo sa týka cien a posledných informácií o predaji krabičky rukavíc za 20-30€ - toto hodnotíme ako veľmi nemorálne správanie. Ceny rukavíc v dnešnej dobe stúpajú a je ohlásené aj ďalšie zdražovanie, ale určite nie o 200-300% (podľa našich informácií rukavice ktoré sa aktuálne predávajú za veľmi vysoké ceny boli vyrobené ešte v roku 2019, kedy sa nakupovalo za štandardné ceny a ich neúmerné predraženie je iba výsledkom "šikovnosti" niektorých predajcov, priekupníkov či špekulantov).
ABENA na Slovensku už 25 rokov obchoduje korektne, zodpovedne a eticky a rovnako tomu bude aj v budúcnosti. Naše ceny rukavíc budú v máji vyššie o 10% v porovnaní s pôvodnými cenami (ktoré platili od apríla 2018). Všetkých našich partnerov žiadame o dodržiavanie stanovených predajných cien a zároveň zabezpečíme označenie všetkých rukavíc doporučenou maximálnou predajnou cenou, aby sme sa vyhli akýmkoľvek neetickým pokusom niektorých subjektov neprimerane sa obohatiť v tejto veľmi náročnej dobe. Ak by sme aj napriek snahe zistili predraženie našich rukavíc, vyhradzujeme si právo odmietnuť ďalšie dodávky neetickým predajcom.

Prvé rukavice na svete, ktoré ponúkajú vysokú úroveň antimikrobiálnej ochrany ktorá nie je vylúhovateľná. Abena antimikrobiálne rukavice stanovujú nový štandard pre celosvetové zdravotníctvo v oblasti prevencie infekcií.

Výhody Antimikrobiálnych rukavíc Abena:

 • Celosvetovo prvé nevylúhovateľné antimikrobiálne rukavice
 • Zabíjajú až 99,999% vybraných baktérií
 • Poskytujú aktívnu ochranu pred HAI (infekciami spojenými s výkonom zdravotnej starostlivosti; nozokomiálnymi nákazami)
 • Testované a vyhodnotené ako nedráždivé k pokožke

Abena antimikrobiálne rukavice sú novým typom zdravotníckych vyšetrovacích rukavíc so vstavanou antimikrobiálnou technológiou na boj proti infekciám a v súboji proti antimikrobiálnej rezistencii.
Aktivované svetlom a kyslíkom, sú schopné usmrtiť až 99,999% vybraných mikróbov, čím poskytujú extra aktívnu vrstvu ochrany v celosvetovej zdravotnej starostlivosti.

ambao

Abena antimikrobiálne rukavice zohrávajú aktívnu úlohu pri obmedzovaní šírenia infekcií. Zatiaľ čo konvenčné vyšetrovacie rukavice slúžia iba ako pasívna bariéra medzi mikróbmi a rukami, Abena antimikrobiálne rukavice aktívne znižujú riziko prenosu infekcie zo zdroja infekcie na náchylného pacienta.
Abena antimikrobiálne rukavice transformujú bežné vyšetrovacie rukavice z pasívnej ochrannej pomôcky na rukavice s aktívnou ochranou, ktoré znižujú alebo inhibujú mikrobiálnu kolonizáciu. Klinické štúdie ukazujú, že vyšetrovacie rukavice zohrávajú kľúčovú úlohu v prevencii kontaminácie, šírenia a prenosu patogénov v zdravotníckom prostredí.

antimikrobiálne rukavice
amb99

ambpqk

Aktívne pri kontakte
Účinnou látkou na rukaviciach je fotosensitizátor, ktorý pri vystavení svetlu generuje singletový kyslík. Tento singletový kyslík oxiduje proteín a lipidy baktérií, čo vedie k usmrteniu mikróbov.
Nezávislé testovanie ukázalo, že baktérie prichádzajúce do kontaktu budú vystavené antimikrobiálnej aktivite a budú usmrtené do piatich minút od kontaktu.
Tento technologický prelom je založený na mnohých rokoch dôkladného a priekopníckeho antimikrobiálneho výskumu. V konečnom dôsledku Antimikrobiálne rukavice Abena pomáhajú znižovať riziko prenosu zo zdroja infekcie na náchylného pacienta. Táto technológia - zabudovaná do rukavíc - ktorá je už štandardnou praxou v mnohých zdravotných a zdravotníckych zariadeniach, odstraňuje aj potrebu ďalších riešení a chemikálií.

ambpptambppt


Vlastnosti
Prelomová nevylúhovateľná technológia
Antimikrobiálne rukavice Abena sú prvými nevylúhovateľnými antimikrobiálnymi rukavicami na svete (nevylúhovateľné v zmysle aktívna látka sa neuvoľní z rukavíc). Aktívna látka bola testovaná na nemigráciu s nasledovnými médiami:

 • voda
 • horúca voda (45 stupňov Celzia)
 • pot
 • sliny
 • etanol

Univerzálne rukavice
Zdravotníctvo: Antimikrobiálne rukavice, testované na nepriepustnosť a pevnosť rukavíc sú účinné pri prevencii kontaminácie medzi pacientom a zdravotníckym pracovníkom, ako aj pri manipulácii s rôznymi chemoterapeutikami. Všetky vykonané skúšky sú v súlade s uznávanými medzinárodnými normami, ako sú ASTM D6319, EN 455 a ISO 11193 časť 1.
OOP (osobné ochranné prostriedky): Rukavice sú testované na ochranu používateľov pred látkami a zmesami, ktoré sú nebezpečné pre zdravie, a pred škodlivými biologickými látkami, ktoré môžu spôsobiť veľmi vážne následky alebo poškodenie zdravia. Vykonané skúšky sú v súlade s harmonizovanými normami, ktoré sú v súlade s nariadením o OOP.

Preukázaná bezpečnosť pokožky
Antimikrobiálne rukavice Abena boli testované na bezpečné použitie proti rôznym kontaktom. Tieto testy potvrdzujú, že Abena antimikrobiálne rukavice sú:

 • nedráždivé
 • nesenzibilizujúce
 • netoxické
 • necytotoxické
 • bez senzibilizátorov a s nízkym potenciálom dermatitídy

Žiadny vplyv na bakteriálnu rezistenciu
Potenciál rozvoja bakteriálnej rezistencie na aktívnu látku bol vyhodnotený ako „nízky“. Toto sa prisudzuje nešpecifickej povahe mechanizmu zabíjania baktérií rukavíc. Vedecký výbor EÚ vo všeobecnosti považuje oxidačné antimikrobiálne látky, ako napríklad technológiu AMG, za málo pravdepodobné, že sa u nich vyvinie rezistencia.

Infomateriál k dispozícii na stiahnutie >>> Antimikrobiálne rukavice (pdf).

Antimikrobiálne rukavice Abena, vyšetrovacie

ambao

Unikátne antimikrobiálne nitrilové vyšetrovacie rukavice, nepudrované, nesterilné, obojruké, s aktívnou účinnou látkou, nevylúhovateľné.
Vyrobené zo syntetického kaučuku, elastické a veľmi pevné rukavice odolné voči roztrhnutiu. Aj napriek ich pevnosti zachovávajú v rukách maximálnu citlivosť. S jemnou textúrou na prstoch, rolovanou manžetou, v modrom prevedení. Balené po 200 ks v balení (XL po 180 ks).
CE trieda 1 a CAT III. Zodpovedajú štandardom EN 455-1,2,3,4**, EN 374-1:2016, EN 374-2:2015, EN 374-4:2013, EN 374-5:2016 VIRUS, EN 420:2003, EN16523, ASTM D6319, ASTM D6978.

Presné technické parametre rukavíc: dĺžka min. 240 mm, pružnosť min. 500%, hrúbka rukavice: dlaň 0,06 mm, prsty 0,08 mm, manžeta 0,05 mm (všetky hrúbky +- 0,02 mm), váha 3 g (veľkosť Medium, +- 0,4 g), farba: modrá, AQL 1.5.

ram

  názov, veľkosťks v bal/
ks v krt
obj. č.
  Antimikrobiálne rukavice X-Small (veľkosť 5-6)200/20001000010125
  Antimikrobiálne rukavice Small (veľkosť 6-7)200/20001000010126
  Antimikrobiálne rukavice Medium (veľkosť 7-8)200/20001000010127
  Antimikrobiálne rukavice Large (veľkosť 8-9)200/20001000010128
  Antimikrobiálne rukavice X-Large (veľkosť 9-10)180/18001000010129
 

* Na základe štandardných testovacích metód ASTM D7907 na stanovenie baktericídnej účinnosti na povrchu zdravotníckych vyšetrovacích rukavíc je antimikrobiálna rukavica účinná pri usmrcovaní prevládajúcich mikróbov rezistentných na antibiotiká, ako sú MRSA a VRE. Testovacie údaje ukázali, že antimikrobiálne rukavice môžu zabiť 99,999% niektorých mikróbov rýchlejšie ako za 5 minút. Výsledok testu je k dispozícii na požiadanie.
** Štandardy EN 455 stanovujú (okrem iného):
nepriepustnosť, správne rozmery (šírka a dĺžka), pevnosť a "tenkosť" či maximálnu elasticitu rukavíc.