NOVINKY Z ROKOV 2015 - 2010


nafp

Nové veľkosti výrobkov Abri Flex   (24.6.2015)

aflxsxl

Ponuka navliekacích plienkových nohavičiek Abri Flex sa rozširuje o nové veľkosti X-Small a X-Large, čím kompletizujeme našu širokú ponuku tohto druhu pomôcok pre všetkých užívateľov s obvodom bokov od 45 až do 170 cm. Nohavičky Abri Flex v nových veľkostiach XS a XL sa v ničom nelíšia od ostatných nohavičiek Abri Flex - sú plne priedušné, s rýchlou absorpciou, maximálne diskrétne, s extra vysokým počtom elastických vlákien, perfektným anatomickým tvarom a mnohé ďalšie.
Nohavičky Abri Flex X-Small (B93558) a Abri Flex X-Large (B93562) budú od 1.7. hradené zdravotnými poisťovňami a je ich možné získať na poukaz obdobne ako ostatné hradené výrobky.

Viac informácií o navliekacích plienkových nohavičkách >>> Abri Flex.


nza

Zmena legislatívy - zmeny v predpisovaní pomôcok od 1.7.2015    (22.6.2015)

Dňom 1.7.2015 nadobudne účinnosť nový Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok, v ktorom prichádza k miernym zmenám v systéme predpisovania pomôcok pre inkontinentných.
Vložky (skupina B1) budú rozdelené na vložky pre druhý stupeň inkontinencie (podskupina B1.1) a na vložky pre tretí stupeň inkontinencie (podskupina B1.2). Vložky sú do podskupín rozdelené na základe ich savosti: vložky so savosťou 120 - 800 ml sú zaradené v podskupine B1.1 a vložky so savosťou nad 800 ml sú zaradené v podskupine B1.2.
Nadväzne na toto rozdelenie sa upravuje spôsob predpisovania: pre druhý stupeň je možné predpísať iba vložky pre druhý stupeň inkontinencie a pre tretí stupeň inkontinencie možno predpísať iba vložky pre tretí stupeň inkontinencie.

Zmeny v predpisovaní našich plienok v praxi už nájdete v tabuľkách pri výrobkoch a v aktualizovanej preskripčnej tabuľke s platnosťou od 1.7.2015.


abena-seminar

Jubilejný X. Celoslovenský odborný seminár   (1.4.2015)

V spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek sme aj tento rok pripravili obľúbený Abena seminár. Jubilejný X. Celoslovenský odborný seminár na tému: "Inkontinencia a jej komplexné riešenie v zariadeniach dlhodobej starostlivosti" sa uskutočnil v dňoch 26.-27.3.2015 na našom tradičnom a rokmi osvedčenom mieste - v Belušských Slatinách.
Veľa príjemných aj menej príjemných starostí nám pripravil obrovský záujem o náš seminár. Už po pár dňoch od rozposlania pozvánok bola kapacita naplnená na 120 % a my sme boli nútení pozastaviť prijímanie prihlášok, vytvorili sme zoznam náhradníkov a postupne až do "dňa D" sme obsadzovali každé jedno voľné miestečko, ktoré sa nám (pre chorobu alebo iné závažné dôvody prihlásených) vytvorilo.
Pri príležitosti 20. výročia pôsobenia Abeny v SR a tiež pri príležitosti konania X. seminára sme sa snažili zo všetkých síl, aby sme ho pripravili ešte lepšie ako obvykle. Všetci účastníci si pri príležitosti jubilea firmy i seminára našli viacero malých, ale milých prekvapení, ktoré veľmi pekne dotvorili mierne slávnostný charakter seminára.
Podľa anonymného hodnotenia účastníkmi dopadol jubilejný X. seminár veľmi dobre - od účastníkov sme dostali najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých 10 nami organizovaných seminárov. Za veľmi dobrú úroveň ako aj celý priebeh seminára by sme sa všetkým - účastníkom, prednášajúcim i zástupcom partnerských spoločností - veľmi radi poďakovali a pevne veríme, že sa niekedy v budúcnosti opäť spoločne stretneme na niektorom z ďalších Abena seminárov, ktoré budeme pripravovať aj naďalej.
Fotogalériu zo seminára si môžete prezrieť v časti >>> SEMINÁRE.


ninfo

Nový dizajn obalov Abri Soft   (29.12.2014)

nobs

V priebehu zimy 2014/2015 príde ku malej zmene obalov všetkých jednorazových podložiek Abri Soft.
Náhľad nového obalu môžete vidieť na obrázku.
Samotné výrobky, rovnako ako počty kusov v balení či veľkosti balení ostávajú nezmenené!


abena-seminar

IX. Celoslovenský odborný seminár   (8.4.2014)

Aj tento rok sme pre Vás pripravili Abena seminár. IX. Celoslovenský odborný seminár na tému: "Inkontinencia a jej komplexné riešenie v zariadeniach dlhodobej starostlivosti" sa uskutočnil v dňoch 3.-4.4.2014 tentokrát na novom mieste - na Teplom Vrchu.
Podľa anonymného hodnotenia účastníkmi dopadol seminár veľmi dobre, za čo Vám ďakujeme. Drobné chybičky, ktoré sa vždy pri novom mieste konania vyskytnú, samozrejme nabudúce vylepšíme na 105%. Aj touto cestou sa chceme ešte raz všetkým - prednášajúcim, účastníkom aj partnerom - poďakovať za účasť a veríme, že sa spoločne opäť o rok stretneme na jubilejnom X. Abena seminári.
Fotogalériu zo seminára si môžete prezrieť v časti >>> SEMINÁRE.


nbamb

Bambo Pants: nová generácia navliekacích detských plienok   (19.3.2014)

nbam3

Odbodne ako pri klasických detských plienkach BAMBO dochádza v súčasnosti k príchodu vynovených navliekacích detských plienok Bambo Pants na náš trh. Pre vynovené navliekacie detské plienky Bambo Pants platí to isté ako pre klasické plienky Bambo (viď novinku z júna 2013). Plienky sú samozrejme ocenené severskou eko-známkou SWAN, sú dermatologicky testované a majú FSC certifikáciu. Nové plienky majú na spodnej strane pekné kreslené motívy, každá veľkosť má po novom aj svoje číselné označenie, ktoré je nielen na obale ale aj na každej jednej plienke. Vynovené plienky dostanú nové obaly a pri oboch veľkostiach dochádza aj k zmene počtu kusov v balení. Napriek ešte lepšej kvalite a výkonnosti plienok ostáva cena za 1 ks plienky nezmenená ! (mení sa iba cena za balenie nadväzne na zmenu počtu kusov v balení).

Príchod novej generácie detských plienok Bambo je plánovaný na apríl - presný termín môže byť pri každej veľkosti iný, a rovnako môže byť rozdielny v rôznych častiach Slovenska, nakoľko celý prechod závisí nielen od nás, ale aj od stavu skladových zásob našich distribučných partnerov.
Ďalšie informácie nájdete v časti >>> DETSKÉ PLIENKY BAMBO.

V priamej súvislosti so zmenou detských plienkových nohavičiek Bambo Pants bude aktualizovaná aj preskripčná tabuľka s platnosťou od 1.4.2014.


nbww

Nové v našej ponuke: Bambo Wet Wipes   (14.3.2014)

Náš sortiment rozširujeme o detské vlhčené utierky Bambo Wet Wipes.
Viac informácií na stránke >>> DETSKÉ PLIENKY BAMBO.


ninfo

Inkovýrobky Abena Premium a detské plienky Bambo sú dermatologicky testované   (9.1.2014)

ldt

Neustále zdokonaľujeme naše výrobky, aby boli vždy tým najlepším riešením pre Vás. Naše pomôcky pre inkontinentných Abena Premium (vložky Abri Light, vložky Abri Man, vložky a vkladacie plienky Abri San Premium a plienkové nohavičky Abri Form Premium), a detské plienky Bambo sú dermatologicky testované - t.j sú vhodné na použitie aj pri citlivej pokožke.
Testy všetkých uvedených výrobkov sú vykonávané pravidelne a všetky výrobky sú oficálne uznávaným inštitútom v nemecku vyhodnotené ako "neutrálne voči pokožke".


ninfo

Nový dizajn obalov Abri San Premium a Abri Form Premium   (6.12.2013)

nobpr

V priebehu najbližších dvoch-troch mesiacov príde k malej zmene obalov pri výrobkoch Abri San Premium a Abri Form Premium.
Náhľad nového obalu môžete vidieť na obrázku.
Samotné výrobky, rovnako ako počty kusov v balení či veľkosti balení ostávajú nezmenené!


nza

Zmena legislatívy - zmeny v predpisovaní pomôcok od 1.10.2013    (27.9.2013)

Dňom 1.10.2013 nadobudne účinnosť nový Zoznam kategorizovaných zdravotníckych pomôcok, v ktorom prichádza k miernemu zníženiu výšky finančného limitu pre druhý stupeň inkontinencie na novú úroveň 15,74 € za mesiac. Súčasne bolo pre podskupinu hradených výrobkov B1.2 (Vložky ženské) zavedené kritérium minimálnej savosti nad 120 ml, čím dochádza k vyradeniu vložky Abri Light Ultra Mini zo Zoznamu kategorizovaných zdravotníckych pomôcok.

Nové počty kusov našich plienok už nájdete v tabuľkách pri výrobkoch a v aktualizovanej preskripčnej tabuľke s platnosťou od 1.10.2013.


nbamb

Bambo: nová generácia detských plienok prichádza   (21.6.2013)

nbam2

ABENA pripravila na leto 2013 novinku: novú generáciu detských plienok Bambo, ktorá ešte vylepšuje súčasné, stále veľmi dobré a populárne plienky Bambo. Najvýraznejšími zmenami na novej generácii detských plienok Bambo sú:

 • plienky sú ešte jemnejšie ako doteraz vďaka jemnejšej textílii podobnej spodnej a vrchnej vrstve plienky
 • plienky sú vďaka novému savému superjadru tenšie ako predtým, pri zachovaní rovnakej savosti a rýchlejšej absorpcii
 • vďaka ich novému tvarovaniu a flexibilným (pružným) bočným pásom plienky perfektne sedia na tele - sú tvarované tak aby sa dokonale prispôsobili detskému telíčku. Plienka je pre dieťa pri nosení pohodlná a dáva dieťatku väčšiu voľnosť pohybu.

Plienky sú samozrejme (rovnako ako ešte aktuálna generácia) ocenené severskou eko-známkou SWAN, sú dermatologicky testované a majú FSC certifikáciu. Nové plienky majú na spodnej strane pekné kreslené motívy, každá veľkosť má po novom aj svoje číselné označenie, ktoré je nielen na obale ale aj na každej jednej plienke.
Nová generácia plienok dostane nové obaly, všetky s bledozeleným základom, pričom veľkosť je jasne označená číslom aj farebne vo veľkej bubline na prednej, vrchnej aj bočnej strane obalu. Pri niektorých veľkostiach dochádza aj k zmene počtu kusov v balení. Napriek ešte lepšej kvalite a výkonnosti plienok ostáva cena za 1 ks plienky nezmenená ! (cena za balenie sa mení pri tých veľkostiach, kde sa mení počet kusov v balení).

Príchod novej generácie detských plienok Bambo je plánovaný na letné mesiace júl a august - presný termín môže byť pri každej veľkosti iný, a rovnako môže byť rozdielny v rôznych častiach Slovenska, nakoľko celý prechod závisí nielen od nás, ale aj od stavu skladových zásob našich distribučných partnerov.  Prechod na novú verziu pre navliekacie detské plienky Bambo Pants je plánovaný na neskôr, predbežný termín je zima 2013/2014.
Ďalšie informácie nájdete v časti >>> DETSKÉ PLIENKY BAMBO.

V priamej súvislosti so zmenou detských plienkových nohavičiek Bambo vychádza aj aktualizovaná preskripčná tabuľka s platnosťou od 1.7.2013.


abena-seminar

VIII. Celoslovenský odborný seminár   (15.4.2013)

Ako už býva u nás jarnou tradíciou, v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek sme aj tento rok pre Vás pripravili Váš obľúbený Abena Seminár. VIII. Celoslovenský odborný seminár na tému: "Inkontinencia a jej komplexné riešenie v zariadeniach dlhodobej starostlivosti" sa konal v dňoch 11.-12.4.2013 už pomaly tradične v Belušských Slatinách.
Podľa anonymného hodnotenia účastníkmi dopadol seminár na výbornú, čo sme veľmi radi. Aj touto cestou sa chceme ešte raz všetkým - prednášajúcim, účastníkom aj partnerom - poďakovať za účasť a veríme, že sa spoločne opäť stretneme na ďalšom Abena seminári.
Fotogalériu zo seminára si môžete prezrieť v časti >>> SEMINÁRE.


ninfo

10. narodeniny www.abena.sk   (13.3.2013)

10nar

Znie to neuveriteľne, ale naozaj je to už 10 rokov, čo Vám prinášame najaktuálnejšie a najkomplexnejšie informácie nielen o našom sortimente, ale aj o inkontinencii všeobecne, o zmenách v predpisovaní, o konštrukcii plienok a mnohé ďalšie. Ako prví sme zaviedli pravidelné uverejňovanie vždy aktuálnych preskripčných informácií, ako prví sme priniesli na internet cviky na posilnenie svalstva panvového dna a rovnako už dlhší čas ponúkame na stránke návody na správne používanie pomôcok.
V začiatkoch bola naša stánka, podobne ako väčšina ostatných v tej dobe, veľmi jednoduchá, s relatívne chudobným obsahom a graficky nie príliš zaujímavá. Ale za tých 10 rokov sa veľmi zmenila, graficky sa zatraktívnila, nabrala množstvo ďalších užitočných informácií, ktoré Vám pomáhajú čo najlepšie sa zorientovať v problematike. Stále sa pri jej tvorbe snažíme, aby zostala jednoduchá, prehľadná, rýchlo dostupná.

Za 10 rokov si stránka našla niekoľko desiatok tisíc návštevníkov, z ktorých je asi polovica pravidelných. Stránka úspešne "prežila" návaly návštevníkov, ktoré boli skutočnosťou takmer pri každej zásadnejšej zmene v predpisovaní. Všetkým návštevníkom ďakujeme za čas, ktorý s nami strávili a veríme, že aj v budúcnosti sa budú k nám pre aktuálne a neustále doplňované informácie opätovne radi vracať.


nbw

Nové v našej ponuke: Shampoo Cap - Čiapka so šampónom na umývanie vlasov bez vody

Bed Bath Wipes - Set vlhčených utierok na umytie tela na lôžku         (28.2.2013)

n491917

Náš sortiment rozširujeme o horúce novinky Abeny - jedinečné výrobky na našom trhu - Čiapku so šampónom na umývanie vlasov bez vody a o Set vlhčených utierok na kompletné umytie tela na lôžku (set 4ks alebo set 8ks).
Oba výrobky sú určené najmä na použitie u ľudí pripútaných na lôžko, ktorým ponúkajú jednoduché rýchle a efektívne umytie vlasov alebo celého tela bez použitia vody. Oba výrobky sú okrem iného jedinečné tým, že sa môžu pred použitím ohriať v mikrovlnke, aby boli ešte príjemnejšie pri použití.
Viac informácií o týchto unikátnych výrobkoch sa dozviete na stránke >>> UMÝVANIE BEZ VODY.


nsoft

Nové v našej ponuke: prateľné podložky Abri Soft Washable   (28.2.2013)

asw3

Náš sortiment rozširujeme o prateľné podložky, ktoré zaraďujeme do ponuky hneď v dvoch prevedeniach: rozmer 75x85 cm a rozmer 75x85 so záložkami. Prateľné podložky Abri Soft sú vhodné ako prídavná ochrana na posteľ, kreslo, stoličku alebo vozík všade tam, kde existuje riziko úniku tekutín, ako aj na ochranu počas rôznych procedúr. Prateľné podložky disponujú vysokou absorpciou (až 2000 ml), majú veľmi dlhú životnosť - minimálne 300 praní pri teplote až do 95°C a výhodnú cenu.
Viac informácií sa dozviete na stránke >>> PODLOŽKY.


ninfo

Návody na správne používanie savých pomôcok   (21.11.2012)

Neustále sa snažíme ponúknuť Vám čo najviac užitočných informácií. Preto Vám aktuálne prinášame ilustrované návody, ako správne používať (nasadiť) najčastejšie používané typy savých pomôcok, a to: vkladacie plienky Abri San, plienkové nohavičky Abri Form a navliekacie plienkové nohavičky Abri Flex. Návody sú vrátane podrobného slovenského popisu.
Nájdete ich v časti >>> NA STIAHNUTIE.


nza

Zmena legislatívy - nové (znížené) finančné limity od 1.7.2012   (2.7.2012)

S platnosťou od 1.7.2012 Ministerstvo Zdravotníctva SR znížilo finančné limity pri predpisovaní zdravotníckych pomôcok pre inkontinentných, a to na 16,57 € mesačne pre II. stupeň a 55,32 € mesačne pre III. stupeň inkontinencie.
Zníženie bolo uskutočnené nadväzne na zníženie cien zdravotníckych pomôcok od 1.1.2012. Pre užívateľov to znamená, že od 1.7.2012 by mali na poukaz obdržať podobný počet kusov pomôcok ako v roku 2011. (Vyššie počty kusov pomôcok v I. pokroku 2012 boli iba dočasné - vďaka zníženiu cien a nezníženým finančným limitom).

V dôsledku zaokrúhľovania konečných cien by sa mohlo stať, že do výšky finančného limitu sa "zmestí" o niekoľko kusov menej pomôcok ako v roku 2011. Preto sme od 1.7.2012 pristúpili k zníženiu našich cien tak, aby pri žiadnej pomôcke od firmy ABENA neprišlo k zníženiu počtu kusov oproti roku 2011. Naopak, u mnohých výrobkov dochádza k zvýšeniu počtu kusov aj nad úroveň I. polroka 2012.

Nové počty kusov našich plienok už nájdete v tabuľkách pri výrobkoch a v aktualizovanej preskripčnej tabuľke s platnosťou od 1.7.2012.


ninfo

Vložka pre mužov Abri Man - drobné zmeny   (26.6.2012)

Na základe zmien u výrobcu dôjde v blízkej dobe k zmene názvu pomôcky Abri Man Extra na Abri Man Formula. Zároveň so zmenou názvu pomôcky dôjde aj k zvýšeniu jej sacej schopnosti na 450 ml. A to najlepšie nakoniec - zmodernizovaná vložka Abri Man Formula bude mať ešte lepšiu cenu, a tým aj počet kusov v rámci preskripcie (viac informácií >>> VLOŽKY).


nst

Nové v našej ponuke: prírodné sladidlo Sweetiva Stevia   (18.6.2012)

Náš sortiment sme na základe požiadaviek Vás - našich zákazníkov - rozšírili o prírodné sladidlo vyrobené na báze stéviových glykosidov - Sweetiva Stevia, od rakúskeho výrobcu Instantina (viac informácií >>> SWEETIVA STEVIA).


nafp

Abri Form Premium M3 - zvýšenie sacej schopnosti   (8.6.2012)

Od júna sa zvýšila sacia schopnosť plienkových nohavičiek Abri Form Premium M3 z pôvodných 2900 ml na 3100 ml. Cena plienky ako aj počet kusov v úhrade ostávajú nezmenené.


nru

Rozšírenie sortimentu rukavíc   (2.4.2012)

Na základe požiadaviek našich odberateľov sme pristúpili k rozšíreniu ponuky jednorazových vyšetrovacích rukavíc latex, vinyl a nitril.
Našu kompletnú ponuku nájdete v časti >>> RUKAVICE.


nze

Nové výrobky v sortimente pomôcok pre inkontinentných   (6.2.2012)

Do nášho širokého sortimentu savých pomôcok pre inkontinentných pribudli 4 nové výrobky.

 • do rady Abri Form Premium pribudli vo veľkostiach Medium a Large nové základné savostné úrovne - výrobky Abri Form Premium M0 a L0, ktoré úplne kompletizujú radu plienkových nohavičiek Abri Form Premium. Tieto plienky predstavujú veľmi dobrú alternatívu pre užívateľov so strednou a ťažkou inkontinenciou, ktorí vyžadujú plienkové nohavičky. Nohavičky sa okrem sacej schopnosti v ničom neodlišujú od ostatných výrobkov - disponujú všetkými prednosťami, ako je 100% priedušnosť, severská ekoznámka SWAN, flexibilné lepítka a mnohé ďalšie.
    Viac informácií o plienkových nohavičkách >>> Abri Form Premium.
 • obdobne do rady Abri Flex pribudli vo veľkostiach Medium a Large nové výrobky - Abri Flex Zero M0 a L0. Tieto navliekacie plienkové nohavičky sú ideálne pre ľudí so strednou inkontinenciou, ktorým vyhovuje jednoduchosť riešenia navliekacích plienkových nohavičiek. Obdobne sa tiež nohavičky okrem sacej schopnosti v ničom neodlišujú od ostatných výrobkov rady - disponujú všetkými prednosťami, ako je 100% priedušnosť, maximálna diskrétnosť, viacnásobné elastické vlákna, perfektný anatomický tvar a mnohé ďalšie.
    Viac informácií o navliekacích plienkových nohavičkách >>> Abri Flex.

nza

Zmena legislatívy - zníženie cien zdravotníckych pomôcok od 1.1.2012   (3.1.2012)

S platnosťou od 1.1.2012 Ministerstvo Zdravotníctva SR znížilo maximálne ceny všetkých zdravotníckych pomôcok (bola znížená distribučná prirážka veľkodistribútora a lekárne/výdajne z 26,5% na 20%). Ministerstvo zdravotníctva pritom ponechalo pri preskripcii v platnosti súčasnú výšku finančných limitov – 17,47 € pre druhý, resp. 58,32 € pre tretí stupeň inkontinencie.
Pre užívateľov zdravotníckych pomôcok to znamená, že od 1.1.2012 sa znížia konečné ceny pomôcok a pri výdaji na poukaz je možné získať o niekoľko kusov pomôcok viac. Napríklad pri plienkových nohavičkách Abri Form M1 je možné teraz dostať na poukaz až 98 ks (pôvodne 94 ks), pri Abri Form L1 až 85 kusov (pôvodne 82 ks).
Nové počty kusov našich plienok už nájdete v tabuľkách pri výrobkoch alebo v aktualizovanej preskripčnej tabuľke s platnosťou od 2.1.2012.


nvo

Nové v našej ponuke: vozíky Sekko-Boy   (5.12.2011)

Do sortimentu sme zaradili radu vozíkov na odpad / vozíkov na použité plienky Sekko-Boy.
Viac informácií nájdete v časti>>> VOZÍKY SEKKO-BOY.


abena-seminar

VI. Celoslovenský odborný seminár   (7.4.2011)

Ako už býva u nás jarnou tradíciou, v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek sme aj tento rok pre Vás pripravili Váš obľúbený Abena Seminár, ktorý sa konal tentokrát výnimočne počas dvoch mesiacov: v dňoch 31.3. - 1.4.2011 v Belušských Slatinách.
VI. Celoslovenský odborný seminár na tému: "Inkontinencia a jej komplexné riešenie v zariadeniach dlhodobej starostlivosti" dopadol na výbornú.
Niekoľko fotografií zo seminára si môžete pozrieť v časti >>> SEMINÁRE.


ninfo

Nové výrobky v rade Abena Skincare   (29.3.2011)

Do sortimentu rady Abena Skincare zaraďujeme od 1. apríla nasledovné nové výrobky:

 • Body cream - telový krém
 • Intensive care - masť na veľmi suchú pokožku
 • Wash Gloves - žinky na umývanie tela
 • Hand-desinfektions-gel - dezinfekcia rúk

Viac informácií o nových výrobkoch nájdete v časti >>> ABENA SKINCARE.


nafp

Abri Form Premium sú už na trhu   (3.2.2011)

Všetky dôležité informácie sú pripravené na samostatnej stránke, na ktorú sa dostanete kliknutím na náhľad prezentácie:
nove Abri Form Premium

>>> nové Abri-Form Premium

nza

Zmena legislatívy - nové finančné limity od 1.1.2011    (5.1.2011)

Dňa 1.1.2011 nadobudlo účinnosť Opatrenie MZ SR č. OPP0410-S21801-OL-2010, v ktorom došlo k miernej úprave výšky finančných limitov:

 • nový limit 17,47 € na mesiac pre druhý stupeň (zvýšenie limitu o 0,15 €)

 • nový limit 58,32 € na mesiac pre tretí stupeň (zvýšenie limitu o 0,49 €)

Výsledkom tohto mierneho navýšenia limitov sú upravené počty kusov pomôcok hradených "v rámci" jednotlivých limitov, kde pri niektorých došlo k navýšeniu počtu o 1 alebo 2 kusy (týka sa to najmä menších, lacnejších pomôcok).
Aktuálne počty kusov našich plienok nájdete v tabuľkách pri výrobkoch alebo v aktualizovanej preskripčnej tabuľke s platnosťou od 10.1.2011.


ninfo

Zmena názvu detských plienkových nohavičiek Bambolina na BAMBO   (29.9.2010, 8.12.2010 a 11.2.2011)

Detské plienky Bambolina zmenili koncom roka 2010 svoj názov na BAMBO. Súčasne s novým názvom dostali detské plienky BAMBO aj nový obal.
Prechod na nový názov BAMBO prebiehal počas jesene a zimy 2010, pričom aktuálne (02/2011) je už ukončený a na trhu sú už k dispozícii iba "nové" detské plienky BAMBO. Viac informácií >>> DETSKÉ PLIENKY.
Všetky podstané informácie sú pre Vás pripravené aj v info-letáku: Zmena názvu detských plienkových nohavičiek Bambolina na BAMBO.


nsoft

Vynovená zastielacia podložka   (30.6.2010)

Približne od 1 júla bude k dispozícii zmodernizovaná zastielacia podložka Abri Soft. Jej nový rozmer je 70x180 cm, pričom savé jadro je v podložke uložené "na šírku", nie "na výšku", ako tomu bolo pred zmenou. Toto otočenie je výhodnejšie pri používaní, keďže savá oblasť je široká cca 80 cm a vysoká cca 60 cm. Zvyšná časť podložky so šírkou cca 50 cm na každej strane je určená na zastlanie pod matrac čo zaručí, aby podložka ostala na svojom mieste. Táto "nesavá" časť pozostáva zo spodnej fólie a vrchnej jemnej netkanej textílie. Nová podložka vyzerá takto:
abri soft zastielacia
V súvislosti s touto zmenou sa mení farba spodnej fólie na modrú. Taktiež sa mení balenie - po novom bude 30 ks v balení, 2 balenia v kartóne.
Viac informácií >>> PODLOŽKY.


ninfo

Úprava názvov výrobkov ABRI   (18.6.2010)

Nadväzne na úspešné ukončenie všetkých zmien obalov a názvov vo výrobe budeme od júla 2010 používať nové názvy veľkostí a sacích alternatív, a to pri všetkých plienkových nohavičkách Abri Form, Abri Flex, Abri Wing a pri vložkách a vkladacích plienkach Abri San. Nové názvy sú krátke, jednoduché a tým logickejšie ako tie staré. Sú aj jednoduchšie zapamätateľné a je tu menšie riziko chyby pri zámene názvov. Spolu s novými názvami sa zjednodušilo označenie priamo na výrobkoch - vložky a vkladacie plienky sú jednoznačne identifikované číslom veľkosti, plienkové nohavičky sú označené písmenom veľkosti a počtom čiar, ktorý zodpovedá číslu označujúcemu savosť - napr. M2 bude označená písmenom M a dvomi čiarami.
V praxi sa od júla už nebudeme stretávať so starým názvom Abri Form Medium Super, ale s novým Abri Form M2. Pre lepšiu prehľadnosť však budeme ešte nejaký čas uvádzať v zátvorkách aj staré názvy. Objednávacie čísla ako aj ostatné údaje a parametre plienok ostávajú nezmenené. Všetky podstané informácie sú pre Vás pripravené aj v info-letáku: Nové názvy 2010 (pdf).


abena-seminar

V. Celoslovenský odborný seminár, Prešov   (27.4.2010)

V. Celoslovenský odborný seminár, ktorý sa konal v hoteli Lineas v Prešove v dňoch 22.-23.4.2010 na tému: "Inkontinencia a jej komplexné riešenie v zariadeniach dlhodobej starostlivosti" dopadol podľa anonymného hodnotenia účastníkov veľmi dobre. Účastníci si najviac pochvaľovali rozmanitosť i odbornosť prednášok. Iní ocenili možnosť vyskúšať si kardiopulmonálnu resuscitáciu a všetci si pochvaľovali aj vynikajúci spoločenský večer. Všetkým účastníkom ďakujeme za účasť a veríme, že sa s nimi ešte stretneme na niektorom z ďalších seminárov, ktoré plánujeme organizovať aj v budúcnosti. Niekoľko fotografií zo seminára si môžete pozrieť v časti >>> SEMINÁRE.


vyber pomocky

Nové stránky, ktoré Vám pomôžu správne si vybrať pomôcku z nášho sortimentu   (18.1.2010)

Ak používate pomôcky pre inkontinentných inej značky (od iného výrobcu) a potrebujete poradiť s výberom správnej pomôcky z nášho sortimentu, pozrite sa na stránku >>> VÝBER POMÔCKY.


ARCHÍV NOVINIEK >>>