NOVINKY


abena-seminar

XIV. Celoslovenský odborný ABENA seminár   (28.3.2019)

Po roku sme pre Vás opäť pripravili ďalší ABENA seminár a stretli sa spoločne vo fantastickej zostave. Pripravili sme pre Vás trocha kratší program, ale opäť aj s úplne novými a jedinečnými prednáškami. Podľa anonymného hodnotenia od účastníkov dopadol seminár opäť na výbornú a my môžeme dodať, že bol výborný nielen po odbornej, ale aj po spoločenskej stránke. Tak plný tanečný parket sme ešte o polnoci nemali. Všetkým - účastníkom, prednášajúcim aj vystavovateľom ďakujeme za skvelý priebeh seminára a veríme, že sa o rok stretneme opäť spolu.
Fotogalériu zo seminára si môžete tradične prezrieť v časti >>> SEMINÁRE.


nsoft

Podložka Abri Soft superdry 60x90 cm - novinka v našej ponuke   (10.8.2018)

asosdasosd

Náš sortiment jednorazových savých podložiek Abri Soft rozširujeme o novú podložku Abri Soft superdry 60x90 cm. Podložka Abri Soft superdry disponuje aj superabsorbentom, má saciu kapacitu 1500 ml a je tak vhodným riešením najmä pre tých klientov, ktorí pravidelne nevyužívajú vysokú saciu kapacitu dlhoročne dodávanej podložky Abri Soft 60x90 cm (2100 ml).
Nová podložka je už k dispozícii s veľmi atraktívnou cenou 0,35€ za kus (resp. 10,50€ za 30 kusové balenie). Viac informácií sa dozviete na stránke >>> PODLOŽKY.


nbamb

Khloé Kardashian práve zaregistrovala naše ekologické plienky Bambo do svojho Amazon Baby zoznamu!    (26.4.2018)

S nadšením sme zistili, že televízna osobnosť, podnikateľka, infuencerka a budúca mamička, Khloé Kardashian, si vybrala ekologické plienky Bambo na svoj "must have" (musím mať) Amazon Baby Registry - Khloé a Kourtney Kardashian Baby Essentials.

bamkk  bamkk

"Teším sa, že sa na dlhú dobu stanem mamou a som stále nadšenejšia, čím viac sa blíži narodenie mojej dcéry. S pomocou Kourtney a Amazon's Baby Registry som dokázala vyzdvihnúť detské výrobky, ktoré sú perfektné pre môj životný štýl.
Dúfam, že Vás pohľad na môj zoznam pre deti inšpiruje, aby ste si vytvorili vlastný zoznam snov pre Vaše deti."
povedala Khloe Kardashian.

Želáme Khloé a jej rodine všetko najlepšie nielen počas príprav na privítanie svojej novej dcérky na svet.

Plienky Bambo ponúkame vo všetkých dostupných veľkostiach od Premature a Newborn až po Junior a XL. Viac informácií >>> DETSKÉ PLIENKY BAMBO.


ninfo

E-shop: Novinka pre Vás    (17.4.2018)

V rámci skvalitňovania našich služieb zákazníkom Vám ponúkame možnosť nákupu on-line. Naše súčasné kapacity a prísne legislatívne podmienky pre registrované zdravotnícke pomôcky nám aktuálne neumožňujú prevádzkovať e-shop priamo, preto Vám ponúkame niekoľko overených slovenských internetových lekární, kde si môžete zakúpiť naše výrobky on-line. Stačí si kedykoľvek počas prezerania našej stránky kliknúť na sekciu >>> E-SHOP.


abena-seminar

XIII. Celoslovenský odborný seminár   (12.4.2018)

Je trinástka číslo šťastné alebo nešťastné? To je ťažká otázka a ešte ťažšia odpoveď.
Náš 13.-ty seminár však určite môžeme označiť opäť za veľmi vydarený. Tento rok opäť v nádhernom prostredí Belianskych Tatier, v plnom možnom počte viac ako 130 účastníkov. Súčasťou programu bolo aj niekoľko úplne nových prednášok, "na pľaci" sme privítali nových či staronových vystavovateľov. Priebeh seminára bol tradične bezproblémový a podľa vopred naplánovaného programu, nikde sme nenabrali žiadne výraznejšie zdržanie a tak sme mohli plní nových vedomostí v piatok krátko poobede seminár úspešne ukončiť.
Všetkým vzorným účastníkom, prednášajúcim, zástupcom vystavujúcich spoločností ďakujeme za účasť, rešpektovanie časového harmonogramu ako aj uchovávanie tradične príjemnej a priateľskej atmosféry.
Fotogalériu zo seminára si môžete tradične prezrieť v časti >>> SEMINÁRE.


nsoft

Abri Soft prateľná podložka na kreslo, vozík - novinka v našej ponuke   (12.1.2018)

asokr

Našu ponuku úspešných prateľných podložiek rozširujeme o výbornú novinku - prateľnú podložku na kreslo, vozík a pod.
Prateľné podložky sú veľmi vhodné ako prídavná ochrana všade tam, kde hrozí riziko úniku tekutín. Nová prateľná podložka do kresla má rozmer 45 x 45 cm a bude svojim rozmerom ideálna na stoličku, do kresla alebo do vozíka. Podložka má vysokú absorpciu až 600 ml. Všetky prateľné podložky sú stavané na dlhodobé použitie a majú veľmi dlhú životnosť - minimálne 300 praní, pričom sa môžu prať pri teplote až do 95°C a sušiť v sušičke. Ako je u nás dobrým zvykom, má nová prateľná podložka do kresla výhodnú cenu.
Viac informácií sa dozviete na stránke >>> PODLOŽKY.naeli

Vložky Abri Light menia názov na Abena Light   (2.1.2018)

naeli

Vložky Abri Light menia v roku 2018 svoj názov na Abena Light. Súčasne s novým názvom dostali vložky Abena Light aj nový obal.
Výrobky ani ŠUKL kódy sa nemenia. Rovnako ostávajú zachované počty kusov v balení (okrem veľkosti Ultra Mini). Ceny vložiek sa samozrejme nemenia.
Nové objednávacie čísla, kompletné parametre ako aj ďalšie informácie >>> VLOŽKY ABENA LIGHT.
Všetky podstané informácie sú pre Vás pripravené aj v info-letáku: Vložky Abri Light menia názov na ABENA light.


ninfo

Nové v našej ponuke: Zinc oxide spray - Zinkový sprej    (11.10.2017)

s103933

Náš sortiment rozširujeme o horúce novinky Abeny - jedinečné výrobky na našom trhu - Zinkový sprej.
Zinkový sprej chráni a regeneruje pokožku - priebežne zlepšuje ochrannú bariéru, čoho výsledkom je hydratovaná pokožka chránená pred potenciálne dráždivými látkami. Oxid zinočnatý je známy svojim antiseptickým účinkom. Vďaka sprejovému aplikátoru sa minimalizuje trenie pokožky a zároveň predchádzame prípadnej (re)kontaminácii. Aplikuje sa veľmi jednoducho - nastriekaním zo vzdialenosti 5-10 cm.
Viac informácií o novom zinkovom spreji sa dozviete na stránke >>> ABENA SKINCARE.


abena-seminar

XII. Celoslovenský odborný seminár   (13.4.2017)

Ďalší rok je za nami, a to znamená aj úspešné zvládnutie ďalšieho, tento krát už XII. Celoslovenského Abena Seminára. Tento seminár sa konal na tradičnom mieste - v Centre vzdelávania Slovenskej pošty - ktoré sa medzičasom premenovalo na Horský hotel Belušské Slatiny. Vzhľadom k ubytovacej kapacite cca 105 lôžok sa minuloročný rekord v počte účastníkov nekonal, avšak musíme zhodnotiť že tých cca 115 ľudí, ktorí sa seminára zúčastnili sú taká akurátna skupina na pohodové zvládnutie priebehu celej akcie.
Tak ako po minulé roky, aj teraz sme počas príprav bojovali s každou posteľou a rovnako ako v minulosti prišlo aj na zoznam náhradníkov, z ktorého sa niektorí (kvôli chorobe pôvodne nahlásených) posunuli 2-3 dni pred akciou do zoznamu účastníkov. V rámci snahy o maximálne využitie priestoru sme umožnili účasť aj pár účastníkom z blízkeho okolia, ktorí boli ochotní prespať aj doma, a tak sme opäť zaplnili kapacitu prednáškovej sály i kapacitu kuchyne do posledného miestečka.
Celý seminár sa niesol v priateľskej a uvoľnenej atmosfére, niektoré prednášky ako aj piatkový rozbeh do druhého dňa spríjemnilo pár humorných obrázkov - veď predsa s humorom je vždy a všetko ľahšie. Veľmi príjemne nás tento rok prekvapila disciplinovanosť všetkých účastníkov, ich včasné príchody ku registrácii aj na prednášky a zodpovedné dodržiavanie náročného časového harmonogramu, vďaka čomu sme celé dva dni dodržiavali program do minúty a presne "podľa propozícií". Prednášky boli ako každý rok bohaté a zaujímavé, tradiční prednášajúci si pripravili nové a veľmi aktuálne témy. Za ich výborné prednášky by sme sa im chceli aj touto cestou ešte raz poďakovať. Rovnako ďakujeme aj zástupcom zúčastnených spoločností za bezproblémový priebeh celej akcie a maximálnu disciplínu aj z ich strany.
V rámci anonymného hodnotenia účastníkov sme opäť dopadli veľmi dobre, za čo Vám všetkým opäť ďakujeme. Samozrejme ako vždy sa nájdu aj niektorí menej spokojní, ale to patrí ku konaniu tejto akcie a pokiaľ by boli všetci na 100% spokojní, nebolo by čo vylepšiť do ďalšieho roka. Všetko dobré si zachováme aj do ďalších rokov, na oprávnených pripomienkach aktívne popracujeme a koncom roka 2017 pre Vás začneme chystať ďalší seminár, ktorý sa uskutoční na jar 2018.
Fotogalériu zo seminára si môžete tradične prezrieť v časti >>> SEMINÁRE.


ninfo

Abena SkinCare   (31.3.2017)

Od 1.4.2017 sa nám v spolupráci s výrobcom podarilo trvalo znížiť ceny vybraných výrobkov rady Abena SkinCare, a to najmä výrobkov určených na umývanie bez vody - napr. pena na umývanie, vlhčené čistiace obrúsky a ďalšie.
Viac informácií na stránke >>> UMÝVANIE BEZ VODY.


nza

Zmena legislatívy - zmeny úradne určených cien s platnoťou od 1.3.2017    (31.3.2017)

Nadväzne na výsledky druhého referencovania cien ZP prišlo k drobným úpravám úradne určených cien zdravotníckych pomôcok, v našom sortimente u dvoch výrobkov. Aktualizované ceny aj počty kusov všetkých našich plienok už nájdete v tabuľkách pri výrobkoch a v aktualizovanej preskripčnej tabuľke s platnosťou od 1.4.2017.


nza

Zmena legislatívy - Veľké zmeny v predpisovaní od 1.7.2016    (30.6.2016)

Dánska spoločnosť ABENA A/S je v celom svete známa vynikajúcim pomerom kvality a ceny svojich výrobkov. Hoci patrí celosvetovo k najdrahším výrobcom pomôcok pre inkontinentných, naša firma dováža na slovenský trh iba najvyššiu prémiovú kvalitu výrobkov (Abena má v ponuke aj výrobky nižšej úžitkovej hodnoty). Do spustenia procesu referencovania cien zdravotníckych pomôcok bol na našom trhu obrovský paradox - naše ceny boli takmer najnižšie na Slovensku - inak povedané, výrobky mnohých iných výrobcov boli cenovo nadsadené, pričom absentoval vyvážený vzťah ceny a kvality.

5.1.2016 spustilo Ministerstvo zdravotníctva SR po prvý krát proces referencovania (porovnávania) cien zdravotníckych pomôcok. Výsledkom náročného procesu bolo porovnanie cien ZP v jednotlivých členských krajinách EÚ, pričom ak cena pomôcky v SR bola vyššia ako európska referenčná cena, bolo povinnosťou výrobcu resp. jeho zástupcu v SR podať žiadosť o zníženie ceny ZP (k 1.1.2016 bolo v Zozname kategorizovaných zdravotníckych pomôcok v skupinách B1-B5 približne 540 pomôcok).
Výsledkom procesu referencovania cien savých pomôcok pre inkontinentných bolo zníženie cien (pri niektorých výrobkoch výrazné – aj o viac ako 30%) pomôcok zo strany výrobcov v cca 100 prípadoch a pre ďalších cca 55 pomôcok navrhlo zníženie cien samotné Ministerstvo. Keďže naša spoločnosť mala ceny seriózne nastavené, úradné zníženie sa reálnych cien výrobkov firmy ABENA dotklo iba veľmi okrajovo a v zanedbateľnom finančnom vyjadrení (pokles o 0,01 – 0,02€ pri 7-mych hradených výrobkoch).
Niektorí výrobcovia v rámci aktuálne prebiehajúcich zmien zároveň „vo veľkom“ ohlásili prechod na priedušné verzie plienkových nohavičiek, k čomu my iba dodávame, že plienkové nohavičky Abri Form dovážame výhradne v plne priedušnom vyhotovení už od roku 2010.

Nadväzne na výsledky referencovania a z toho vyplývajúceho zníženia cien ZP pristúpilo Ministerstvo zdravotníctva k prehodnoteniu výšky úhrad za tieto zdravotnícke pomôcky, a to znížením finančných limitov o 6,1% na nové hodnoty 14,77€ resp. 51,94€ mesačne, čo má negatívny dosah na výrobcov s „nepredraženými“ výrobkami.

Túto úplne novú situáciu sme intenzívne riešili s vedením spoločnosti ABENA (ak by sme totiž ponechali v platnosti doterajšie ceny, výrobky spoločnosti Abena by sa od 1.7.2016 zaradili medzi tie drahšie). Vzťah ceny a kvality by síce zostal zachovaný a vyrovnaný, avšak mnohí ľudia na Slovensku ako kritérium skôr preferujú rôzne iné faktory pred kvalitou a úžitkovými vlastnosťami výrobku.

ABENA urobila ústretový krok a znižuje (u niektorých položiek aj výrazne) predajné ceny plienkových nohavičiek Abri Form, navliekacích plienkových nohavičiek Abri Flex, či niektorých ďalších pomôcok pre inkontinentných tak, aby sme napriek zníženiu limitov pri väčšine výrobkov aspoň zachovali počty kusov platné v minulosti (+/- 1-3 kusy môžu byť spôsobené rozdielmi pri zaokrúhľovaní a prepočítavaní podľa nových limitov), alebo ponúkli užívateľom ešte o niekoľko kusov plienok viac tak, aby bola ABENA aj naďalej prvou voľbou pre tých, ktorí hľadajú najlepší pomer ceny a kvality (úžitkovej hodnoty) . Nové počty kusov plienok Abri nájdete v tabuľkách pri výrobkoch a v novej preskripčnej tabuľke s platnosťou od 1.7.2016.


nza

Zmena legislatívy - zmeny úradne určených cien s platnoťou od 1.6.2016    (1.6.2016)

Nadväzne na výsledky referencovania cien zdravotníckych pomôcok prišlo k drobným úpravám niektorých úradne určených cien zdravotníckych pomôcok. Vzhľadom na očakávané zmeny finančných limitov s platnosťou od 1.7.2016 zverejňujeme "dočasnú" preskripčnú tabuľku s platnoťou od 1.6.2016 do 30.6.2016.


abena-seminar

XI. Celoslovenský odborný seminár   (5.5.2016)

Rok nám utiekol ako voda, v kalendári sa objavil marec a to bolo jasným znamením, že pre Vás pripravujeme v spolupráci s SKSaPA ďalší Abena Seminár. Tento rok sa XI. Celoslovenský odborný seminár na tému: "Inkontinencia a jej komplexné riešenie v zariadeniach dlhodobej starostlivosti" uskutočnil v dňoch 28.-29.4.2016 v Hoteli Magura v Ždiari v nádhernom prostredí Belianskych Tatier.
Po minuloročných kapacitných problémoch sme pre Vás po dlhom hľadaní našli nové a o poznanie väčšie priestory s kapacitou vyššou o 42 osôb. Nesmelo sme s pani riaditeľkou vo februári blokovali tradičných 100+ miest. Váš záujem o náš seminár bol však opäť rekordný (rukami nám prešli údaje od 224 osôb) a tak sme museli opätovne pristúpiť ku korekciám a zoznamu náhradníkov tak, aby sme účasť umožnili čo najväčšiemu počtu zariadení. Spoločne s vedením hotela sa nám podarilo postupne uvoľniť všetky izby na kompletnú kapacitu 150 lôžok (ešte aj deťúrence, ktoré mali v danom termíne dohodnutú školu v prírode kvôli nám prišli na svoj pobyt skôr, aby odišli skôr a uvoľnili pre nás aj posledné postele).

sem

Počasie nám večer pred konaním seminára pripravilo krásnu vianočnú atmosféru a štvrtkové ráno doprialo všetkým zúčastneným čarokrásne pohľady na Belianske Tatry. Napriek rôznym registračným problémom (vďaka niekoľkým menej zodpovedným účastníkom, ktorí aj napriek našim prosbám vopred nenahlásili zmeny mien účastníkov) sa nám podarilo úspešne odštartovať s iba 15 minútovým meškaním... Program bol tradične bohatý, pozostával z vyše 20-tich prednášok, z ktorých si každý účastník odniesol mnoho nových poznatkov. Nechýbali ani nové jedinečné prednášky spojené s praktickými ukážkami či workshopom, alebo informácie o chystaných zmenách, ktoré by iba mali vstúpiť do platnosti. Všetkým prednášajúcim ďakujeme za ich odborne pripravené a prednesené témy, ktorých príprave určite venovali množstvo svojho času. Na rozdiel od mnohých iných akcií sme museli pri tvorbe programu z rozsahu jednotlivých prednášok mierne uberať (prednášajúcim sa aj touto cestou ospravedlňujeme), lebo by sme museli v prednáškach pokračovať aj počas neskorých večerných hodín.
Nedovolí mi na tomto mieste nespomenúť a poďakovať sa za maximálnu ochotu vedeniu i zamestnancom hotela, ktorí nám vyhoveli vo všetkých mysliteľných požiadavkách, aby sme spoločnými silami a bez komplikácií zvládli "ukočírovať" 150 účastníkov počas celého trvania seminára. Veľká vďaka patrí aj zástupcom zúčastnených spoločností, ktorých sa tiež nazbieral rekordný počet a ktorí účastníkom ukázali možnosti zjednodušenia ich náročnej práce.

V rámci anonymného hodnotenia účastníkov vyjadrila veľká väčšina z nich svoju spokojnosť, mnohí vyzdvihli veľmi dobrý výber nového miesta ako aj rozšírenie celkového počtu účastníkov. Ako to však pri takto veľkých skupinách býva, nájdu sa aj menej spokojní. Niekomu nevyhovovala dĺžka a časový harmonogram prednášok (tu doplníme, že 12 kreditov za pasívnu účasť na seminári musí znamenať 12x60 minút odborného programu), prípadne chýbali možnosti na prechádzky či welness (kto mal záujem, prišiel o deň skôr pred konaním seminára a tieto možnosti mohol využiť; poprípade mohol v hoteli ostať aj po ukončení seminára). Relatívne viac komentárov sa vzťahovalo k ubytovaniu. My ako organizátori celej akcie sme si tento "problém" od začiatku plne uvedomovali, ale vzhľadom k absolvovaným prehliadkam viacerých možných miest (hotelov, RZ, ŠZ) sme dospeli k názoru, že ubytovanie je pre naše potreby v poriadku. U nás je vždy dôležitá čistota, ktorá bola aj tu na vysokej úrovni. Stiesnenosť hygienických priestorov ako aj vek niektorých zariadení hotela má svoj pôvod vo veku hotela (výstavba v 60-tych rokoch) a verte, že pôvodne boli v hoteli sociálne zariadenia iba na chodbách ... Hľadali sme pre Vás slušné ubytovanie za príjemnú cenu a v Hoteli Magura sme ho našli. Ceny ubytovania zodpovedali úrovni vybavenia izieb (pre ilustráciu uvádzame, že ceny ubytovania s raňajkami v Tatrách sa začínajú na 30-33€/osoba). Všetkým, ktorí to pochopili rovnako ako my ďakujeme a pre tých ostatných môžeme nabudúce skúsiť zorganizovať seminár v modernom 4* hoteli, a už teraz vieme, ako by prijali výšku účastníckeho poplatku cca 120€/osoba. Pokiaľ chceme pre Vás - účastníkov udržať priaznivé ceny, musíme robiť drobné ústupky. Pre tých 5 najmenej spokojných osôb by bolo fajn, ak by si uvedomili, že existuje vzťah ceny a úžitkovej hodnoty a že za 30€ jednoducho nie je možné, aby sa vzdelávací seminár Abena konal v prvotriednom hoteli. Takisto nie je možné prideliť 12 kreditov za menej ako 12 hodín odborného programu.
Veľká väčšina z Vás má však iba tie najlepšie dojmy a pocity a už teraz sa tešíte na ďalší seminár. Nás Vaša vďaka a pozitívne reakcie zaväzujú do budúcna. Veľmi pekne Vám za ne ďakujeme a budeme sa snažiť byť ešte lepší a budeme sa chcieť opäť v niečom prekonať. Jedno však vieme - rekord v počte účastníkov už určite prekonávať nebudeme. Skôr sa opäť vrátime späť ku skupine cca 100 účastníkov, ktorá sa ľahšie zvláda a manažuje (a hrozí v nej menej nepríjemných prekvapení a nečakaných zmien).
Rozsiahlu fotogalériu (113 záberov vrátane nádhernej scenérie Belianskych Tatier) si môžete prezrieť v časti >>> SEMINÁRE.


nafp

Nová generácia navliekacích plienkových nohavičiek Abri Flex Premium prichádza   (1.2.2016)

nfla

ABENA pripravila na rok 2016 veľkú novinku: novú generáciu navliekacích plienkových nohavičiek Abri Flex, ktoré sa budú vyrábať na jednej z najmodernejších a zároveň najdlhšej plne automatickej výrobnej linke pre plienkové nohavičky v Európe.
Vynovené nohavičky Abri Flex budú charakterizované svojou výnimočnou jemnosťou (nový extra jemný materiál na vonkajšom aj vnútornom povrchu plienky), vylepšeným tvarom a konštrukciou s ešte väčším počtom lycra vlákien, zníženou výškou pásu a úplne novým 3D duálnym savým jadrom, ktoré ponúkne ešte lepší absorpčný výkon (rýchlejšia absorpcia a skorší suchý povrch). Nohavičky sú "o štipôčku" tenšie a tým komfortnejšie a diskrétnejšie pre užívateľa. Sú dermatologicky testované a buničina v ich jadre má FSC certifikáciu.
Sortiment navliekacích plienkových nohavičiek Abri Flex pozostáva z 5 veľkostí (pre obvod bokov od 45 až do 170 cm), pričom najpoužívanejšie veľkosti M a L sú po novom k dispozícii vo viacerých absorpčných variáciách.
Kompletné predstavenie všetkých vlastností si môžete prezrieť na samostatnej podstránke Nová generácia Abri Flex Premium.

V rámci novej generácie sme rozšírili ponuku dostupných veľkostí a sacích alternatív. Takmer všetky druhy a veľkosti nohavičiek Abri Flex sú hradené zdravotnými poisťovňami a je možné ich získať na poukaz.
Napriek vyššej kvalite, lepšej výkonnosti i použitiu najnovších surovín ostáva vďaka vysoko efektívnemu výrobnému procesu cena za kus plienky nezmenená alebo dokonca nižšia! Pre používateľov to v praxi bude znamenať na predpis o 4ks mesačne viac pri pomôckach Abri Flex M1 a L1.

Príchod novej generácie nohavičiek Abri Flex je plánovaný na mesiace február a marec 2016 - presný termín môže byť pri každej veľkosti iný a rovnako môže byť rozdielny v rôznych častiach Slovenska, nakoľko celý prechod závisí nielen od nás, ale aj od stavu skladových zásob našich distribučných partnerov. Rozlišovacím znamením, ktoré Vám umožní zistiť či prichádzate do styku so súčasnou alebo vynovenou verziou nohavičiek Abri-Flex je objednávacie číslo výrobku uvedené na kartóne aj každom balení (napr. pre veľkosť M je staré obj.č. 41074 a nové 41083 alebo 41084, pre veľkosť L je staré obj.č. 41077 a nové 41086 alebo 41087).

Kompletné informácie o navliekacích plienkových nohavičkách nájdete na ich stránke >>> Abri Flex.
V priamej súvislosti s touto zmenou vychádza aj aktualizovaná preskripčná tabuľka s platnosťou od februára 2016.


STARŠIE NOVINKY >>>